İşkur İş İlanları

İŞKUR Aracılığıyla Otellerde Çalışacak Elemanlar Aranıyor! 62.459 Açık Pozisyona Alım Yapılacak

Türkiye her mevsim ayrı güzel. Bu nedenle de her mevsimin kendi içinde bir turizmi var. Turizm ve otelcilik yan dalları ile birlikte Türkiye’de önemli istihdam kaynaklarından biri. İŞKUR Ocak Ekim Raporundan alınan bilgiye göre şimdiye dek kurum aracılığıyla 57.129 kişi son 6 ayda iş buldu. Hali hazırda da İŞKUR’da yayınlanan tam 62.459 iş ilanı turizm alanında açık durumda bulunmakta yani başvuru süreleri devam etmekte.

İŞKUR İlanlarına ulaşmak için BURAYA tıklayın.Açılan pencerede resimde görüldüğü gibi meslek bölümüne TURİZM yazın toplam 16.326 kayıtla 62.459 turizm ve otelcilik elemanları arandığını göreceksiniz. İlgilendiğiniz ilanı tıklayıp başvuru şartlarını ve başvuru süreci ile ilgili gerekli bilgileri edinebilirsiniz..

Turizm ve Otelcilik Elemanları kimdir?

Turizm ve otelcilik işletmelerinde turizm hizmetinin sunumu, pazarlanması ve işletmenin dış müşterilere tanıtımında görev alan kişidir.

Görev ve İşlem Basamakları :

Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Elemanı, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:

a) Müşterilerin beklenti ve  ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçları  karşılamak için yönetimler geliştirerek uygulamak,

b) Ön büro hizmetleri kapsamında rezervasyon, otele giriş-çıkış işlemlerinin yapılmasını sağlamak,

c) Kat hizmetleri kapsamında odaların tertip, düzen ve temizliği ile müşteri hizmetlerinin yerine getirilmesini sağlamak,

d) Servis hizmetleri kapsamında yiyecek, içecek vb. servis hizmetlerinin yerine getirilmesini sağlamak,

e) Mutfak, bar, muhasebe, satın alma, pazarlama ve satış departmanlarında yöneticilik görevleri yapmak,

f) Mesleği alanındaki gelişmeleri takip etmek ve uygulamak,

g) İşçi sağlığı ve iş güvenliği kurallarına uymak, uyulmasını sağlamak,  vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Bahsi geçen elemanların dışında iş ilanlarında aşçı, beden işçisi, pastacı, kat görevlisi, bulaşıkcı gibi otel mutfaklarında ve çeşitli depertmanlarında görev almak üzere en az ilkokul mezunu alımlar için ilanlarda mevcuttur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir