İşkur İş İlanları

İŞKUR Aracılığıyla TYP Kapsamında 489 İşçi Personel Alım İlanı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında personel alım ilanları bulunuyor. 

Belirtilen başvuru koşullarını sağlayan adayların başvuru yapabilecekleri TYP personel alım ilanları belirli sürede oluyor. Kamu kurumlarında geçici işçi olarak çalışan TYP personelleri belirli uygulama alanlarında görevlendiriliyorlar. 

TYP kapsamında yayımlanan ve başvuru süreci devam eden alımlar için ise uygulama alanları Çevre Temizliği ve Kamusal Altyapının Yenilenmesi olarak belirlendi. 

489 TYP PERSONEL ALIM İLANI

TYP kapsamında ilan yayımlayan kamu kurumlarının bulunduğu 3 farklı şehir var. Ordu, Aydın ve Tokat için yayımlanan bu ilanlar hem merkezlerde hem ilçeler için adaylara duyuruldu. İşte illere göre alımlar ve detayları; Aydın Merkez,, Tokat Almus, Niksar, Reşadiye, Merkez, Erbaa, Turhal, Zile, Başçiftlik, Ordu Aybastı.

TYP İlanlarına Başvuru Şartları

Söz konusu ilanlara başvuruda bulunmak için adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması gibi genel koşullara haiz olmaları gerekiyor. Ayrıca İŞKUR adayların aşağıda yer alan genel şartlara haiz olmalarını istiyor. 

İŞKUR’da yer alan diğer esas koşullar ise şunlar; Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç).

BAŞVURULAR İÇİN

Söz konusu TYP ilanlarına başvurular İŞKUR Hizmet Birimleri üzerinden yapılabilir. İlanlara dair detayları incelemek isteyen adaylar ise aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanabilirler. 

İŞKUR TYP personel işçi alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir