İşkur İş İlanları

İŞKUR’da 10 İlde Aylık 1848 TL Maaşla, 29 Farklı İş Garantili Meslek Kursu İlanı Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu üzerinden farklı şehirlerde bulunan İŞKUR birimleri aracılığıyla İş Başı Eğitim Programları sağlanıyor. Bu programlara katılan adaylara hem iş garantili meslek kursları veriliyor hemde günlük belirli miktar cep harçlığı sağlanıyor. 

Bu kapsamda yayımlanan yeni ilanların tamamını sizlere aktarıyoruz. Alım yapılacak şehirler, alım yapılcak kurs programları ve kurslara katılım için talep edilen şartlar.

KURS PROGRAMI BAŞLAYACAK OLAN ŞEHİRLER

İŞKUR üzerinden yayımlanan İş Başı Eğitim Programları kapsamında başlatılacak olan kurslar 10 farklı şehir için yayımlandı. Bu şehirler için toplam 29 ilan bulunurken bazı şehirlerde ilçelerde de kursların açılacağı bildirildi. 

Buna göre kurs başlatılacak olan şehirlerin listesi şu şekilde, Adana, Antalya, Kırklareli, Eskişehir, Burdur, Kocaeli, Şanlıurfa, İzmir, İstanbul, Ankara.

AÇILAN KURS PROGRAMLARI

İŞKUR üzerinden başlatılan kurs programlarında yer alan meslek grupları. 

Sekreter, Danışma Görevlisi-Otel, Hasta Danışmanı, Misafir İlişkileri Görevlisi (Guest Relations Officer), Lojistik Elemanı, Plastik Modelleme Elemanı, Barmen-Barmaid, Büro Memuru (Genel), Satış Danışmanı / Uzmanı, Sigortacılık Meslek Elemanı, Punta Kaynak Makinesi İşçisi, Animatör-Eğlence Hizmetleri, Halkla İlişkiler Görevlisi, Gıda Mühendisi, Bulaşıkçı (Stevard), Çamaşırhane Görevlisi, Restoran Kaptanı, Satış Danışmanı / Uzmanı, Cankurtaran, Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi, Lobi Karşılama Görevlisi (Otel), Plastik Mamuller Montaj İşçisi, Aşçı Yardımcısı, Paketleme işçisi, Konfeksiyon İşçisi, Ambar/Depo Görevlisi, Kapalı Depo Görevlisi

BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR aracılığılya duyurulan İş Başı Eğitim Programlarına katılacak adaylardan sağlanması istenilen başvuru koşulları

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

15 yaşını tamamlamış olmak,

İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,

Emekli olmamak,

Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,

Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

Yukarıdaki şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilirler.

GÜNLÜK CEP HARÇLIĞI

Söz konusu programlara katılan adaylara İŞKUR’dan cep harçlığı sağlanıyor. Buna ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

”Katılımcı zaruri gideri (Günlük 77,70 TL, öğrenciler için 58,27, işsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL) Geleceğin meslekleri olarak belirlenecek mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara 85 TL zaruri gider ödenecektir.”

Bu hesaba göre haftalık 6 günlük bir kursa katılan bir aday 1848 TL cep harçlığı alacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İlan edilen İş Başı Eğitim Programlarına başvuru yapacak adaylar başvurularına katılım sağlamak için İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yada İŞKUR Müdürlüklerinden bilgi edinebilirsiniz.

İŞKUR’un Başvuru Açıklaması; 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istenildiği zaman başvuru yapılarak iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanarak programa katılabilirsiniz.

Kurs Programları

Memur, Personel, İşçi Alımı, İŞKUR Destekleri ve Kamu Haberleri için bizleri takip edin.

 İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir