İşkur İş İlanları

İŞKUR’da 4 Farklı İşçi Kadrosu İçin 16 Bin 639 İlan Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla binlerce ilan yayımlanıyor. Hem kamu kurumları tarafından ilanların yer aldığı İŞKUR İş ilanları sayfasında alımların önemli bir kısmı özel sektör firmalarınca yapılıyor. 

Bu kapsamda, bu haberimizde siz okuyucularımıza en fazla alım ilanına sahip 4 işçi kadrosuna dair detayları paylaşıyoruz. İŞKUR işçi alım ilanlarında yer alan kadrolar ve alım yapılacak personel sayısı. 

HANGİ KADROLARDA KAÇ PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında en fazla alım ilanına sahip meslek grupları şunlar: Beden İşçisi (Genel), Temizlik Görevlisi, Garson (Servis Elemanı) ve Turizm Ve Otelcilik Elemanı.

Bu dört kadro için toplam 16 bin 639 personel alım ilanı yayımlanırken ilanlara dair kadro kontenjan detayları şu şekilde oldu.

Beden İşçisi (Genel) kadrosu için yayımlanan personel sayısı 9439. 

Temizlik Görevlisi kadrosu için yayımlanan personel sayısı 2602

Garson (Servis Elemanı) kadrosu için yayımlanan personel sayısı 2345

Turizm Ve Otelcilik Elemanı kadrosu için yayımlanan personel sayısı 2258

BAŞVURU KOŞULLARI

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi bu alım ilanları tek bir kurum ya da tek bir firma tarafından yayımlanmıyor. Bu ilanlar ilan edilen meslek grupları için yayımlanan ilanların tamamından oluşuyor. Bu kapsamda her kurum ya da firma tarafından yayımlanan ilan için başvuru koşulları değişiklik gösterebiliyor. 

Bu bilgilerin ışığında ilanlara başvuru yapacak adaylardan talep edilen başvuru koşullarını sizlere aktarıyoruz. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Bu şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, İlanlar için belirlenen öğrenim seviyesinden mezun olmak (en az okur yazar seviyesinde ilanlar bulunuyor) Kamu Haklarından mahrum olmamak, Mesleki özellikleri yerine getirmek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. Varsa yaş şartını sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve sonucunun olumlu olması şartları yer alıyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu 4 kadro için yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adaylar başvurularını firma ya da kurumun belirlediği şekilde yapacaklar. Bunun için adayın ya İŞKUR aracılığıyla başvuru yapması isteniyor ya da ilan metninde yer alan firma adresine şahsen başvuru yapması talep ediliyor. 

İlanlara ulaşmak için;

Beden İşçisi (Genel) ilanları için TIKLAYINIZ 

Temizlik Görevlisi ilanları için TIKLAYINIZ

Garson (Servis Elemanı) ilanları için TIKLAYINIZ

Turizm Ve Otelcilik Elemanı ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir