İşkur İş İlanları

İŞKUR’da 4 Şehir İçin Aylık 1864 TL Maaşla İş Başı Eğitim Meslek Kursları

Türkiye İş Kurumu üzerinden devam eden projelerden biri olan İş Başı Eğitim Kursları’nda yeni günün ilanları yayımlandı. 

4 farklı şehirde bulunan İŞKUR Müdürlüklerince açıklan kurslara dair tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

İŞKUR İŞ BAŞI EĞİTİM KURSLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan kurs ilanlarına göre halen 4 farklı şehirde devam eden 11 farklı kurs bulunuyor. İzmir Konak, Şanlıurfa Merkez, Edirne Merkez, Çankırı Şabanözü, Edirne Uzunköprü ve Antalya Manavgat’ta yer alan kurslar aşağıda yer alan programlardan gerçekleştirilecek. 

AÇILAN KURS PROGRAMLARI

İŞKUR’da yer alan kurs programları ve meslek bilgileri şöyle

Sekreter, Büro İşçisi Garson (Servis Elemanı), Satış Görevlisi, Plastik Mamuller İmal İşçisi, Konfeksiyon İşçisi, Aşçı Yardımcısı, Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi.

İŞKUR İEP KURSLARINA KİM KATILABİLİR?

İşi olmayan gençlerin meslek sahibi olmaları ve çalışma hayatında yer almaları için başlatılan bu kurslara başvuruda bulunmak isteyen adayların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. İŞKUR’da duyurulan bu koşullar şunlar,

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

KURSLARA KATILANLARA GÜNLÜK ÜCRET

Söz konusu kurslara ktılan tüm adaylara çeşitli miktarlarda ödemeler yapılıyor. Bu ödemeler vatandaşların durumlarına göre günlük 77 TL ile 38 TL arasında değişiyor. Kurslara katılan normal vatandaşlara günlük 77 TL cep harçlığı verilirken öğrenciler için bu tutar günlük 58,27 TL oldu. İşsizlik ödeneği alan vatandaşlara ise günlük 38 TL ödenmekte. 

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

İş Başı Eğitim Kurslarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Adaylar İŞKUR Müdürlükleri ile İŞKUR’un web sayfasından detaylı bilgi edinebilirler. 

İŞKUR’un Başvuru Açıklaması


Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir