İşkur İş İlanları

İŞKUR’da 44 Bin 994 Personel Alım İlanı ve Alım Yapılacak Pozisyonlar

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör firmaları kadrolarında oluşan açık pozisyonlara personel alımları yapıyorlar. DPB, İŞKUR ve kurumların kendilerine ait web sayfası üzerinden yayımlanan bu alım ilanlarını sizlere anında aktarıyoruz. 

Bu ilanların çoğunluğu özel sektör firmaları tarafından İŞKUR üzerinden yayımlanıyor. Bu kapsamda Türkiye İş Kurumu üzerinde halen başvuru süreci devam eden 44 bin 994 personel alımı bulunuyor. 

Peki bu alımlar hangi kadrolara yapılıyor? İşte kadro ve kontenjan bilgileri. 

EN FAZLA ALIM İLANI BULUNAN KADROLAR

İŞKUR’da yayımlanan ilanlara göre en fazla alım Beden İşçisi kadrosunda. Bu kadro için İŞKUR’da 6929 ilan yer alıyor. Bu ilandan sonra en fazla personel alım ilanı ise yine işçi kadrosunda Temizlik Görevlisi pozisyonunda yapılıyor. Bu pozisyon için ise İŞKUR’da 2050 alım ilanı yer alıyor. Üçüncü sırada ise 1933 personel alım ilanı ile Satış Danışmanı/Uzmanı kadrosu için yayımlanan ilanlar bulunuyor. 

Bu kadroların dışında yer alan açık kadrolar ise şunlar;

Makineci (Dikiş) kadrosu için 1797, Turizm Ve Otelcilik Elemanı kadrosu için 1513, Garson (Servis Elemanı) kadrosu için 1421, Kasiyer kadrosu için 751, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi kadrosu için 731, Büro Memuru (Genel) kadrosu için 726, Aşçı Yardımcısı kadrosu için 721, Güvenlik Görevlisi kadrosu için 719, Reyon Görevlisi kadrosu için 710, Konfeksiyon İşçisi kadrosu için 644, Ön Muhasebeci kadrosu için 554, Aşçı 504, Perakende Satış Elemanı (Gıda) kadrosu için 479, Şoför-Yük Taşıma kadrosu için 434.

İLANLARA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İŞKUR’da yayımlanan personel ilanlarına başvuru yapacak adaylar aşağıda verdiğimiz bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilirler. İlanlara ulaşan adaylar başvurularını yine İŞKUR üzerinden yapabililer. 

İlanlara ulaşmak için; https://goo.gl/8LnwSd (Bağlantıyı kopyalayın, internet tarayıcınıza yapıştırın ve enter tuşuna basın.)

İŞKUR personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir