İşkur İş İlanları

İŞKUR’da 9 İl 51 İlçe İçin 3 Bin 962 TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı

İŞKUR’un internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında çok sayıda TYP personel alım ilanı yayımlandı. 

Farklı kamu kurumları tarafından yayımlanan bu personel alım ilanları 9 farklı il için yayımlandı. Bu alım ilanlarına dair tüm detayları sizlere aktarıyoruz. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanları toplam 9 il ve onlarca ilçe için yayımlandı. Bu ilanlara göre TYP ile personel alımı yapacak olan kurumların bulundukları şehirler şunlar; Diyarbakır, Bitlis, Aydın, Burdur, Muğla, Bingöl, Çankırı, Trabzon, Van.

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Yukarıda yer alan şehirlerde bulunan kamu kurumları arasında belediye başkanlıkları, il ilçe müftülükleri, il ilçe emniyet müdürlükleri, üniversite rektörlükleri, il özel idareleri, il aile ve sosysl politika müdürlükleri, il çalışma müdürlükleri, valilikler, kaymakamlıklar, başsavcılıklar, orman işletme müdürlükleri bulunuyor. 

TYP İLANLARI HANGİ KADROLARDA YAPILACAK?

Toplum Yararına Program kapsamında yapılan personel alımları belirli uygulama alanlarında yapılır. Kurumlar bu uygulama alanlarının dışında TYP personeli istihdam edemezler. 

Bu bağlamda İŞKUR’un web sayfasından bildirilen ve kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan uygulama alanları şunlar,

Çevre temizliği, Ağaçlandırma, MEB bakım onarım ve temizlik, Kamusal altyapının yenilenmesi, Park düzenlemeleri, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, 

TYP İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Toplum Yararına Program kaspamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru koşulları standarttır. Bu koşullara ek olarak kurumlar özel şartlar talep edemezler. 

Bu çerçevede yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adaylardan talep edilen koşulları şunlar;

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşından büyük olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

TYP İLANLARINA BAŞVURU

TYP personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Adaylar bunun için İŞKUR Müdürlüklerine giderek şahsen başvuru yapabilirler. Adaylar isterlerse başvurularını İŞKUR aracılığıyla elektronik olarakta gerçekleştirebilirler.

İLANLARI İŞKUR’DA GÖRÜNTÜLEMEK

İlanlara ulaşmak için aşağıda yer alan yönergeleri izleyebilirsiniz.

Öncelikle adaylar tüm ilanlar için verdiğimiz bağlantıya tıklayarak TYP ilanları arama sayfasına ulaşacaklar. Burada yer alan Ara butonuna basan adaylar tüm TYP ilanlarını görüntüleyebilirler. (Hiçbir alanı doldurmanız gerekmiyor. Açılan sayfada direk ara butonuna basın)

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

TYP Personel Alım İlanlarını Anlık Olarak Öğrenmek için Bizleri Takip Edin

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir