Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
İşkur İş İlanları

İŞKUR’da Aralık Ayı Sonu TYP Personel Alım İlanları Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu üzerinden kamu kurumları yeni personel alım ilanları yayımladılar. Onlarca kamu kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında çok sayıda kadroda personel alımı yapılacağı duyuruldu. Aralık ayının sonunda yapılacak olan personel alımlarına dair detaylar şu şekilde,

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI GÜNCELLENDİ

Kamu kurumları İŞKUR üzerinden yayımladıkları personel alım ilanlarını güncellediler. İŞKUR üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanlarında çok sayıda şehirde alımlar olacağı duyuruldu. Buna göre alım ilanı yayımlayan kurumlar arasında bakanlıklar ve bakanlıklara bağlı birimler geliyor. 

Örneğin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre okullarda ve il milli eğitim müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yine Sağlık Bakanlığı yapmış olduğu açıklamasında TYP ile hastanelerde görevlendirmek üzere personel alımları yapacağını ilan etti. 

Bu ilanların dışında TYP ile personel alımı yapacağını duyuran kurumlar arasında il özel idareleri, belediye başkanlıkları, valilikler, kaymakamlıklar, il tarım müdürlükleri, sağlık kurumları, adalet bakanlığına bağlı birimler ve adliyeler, gibi kurumlar bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Peki yukarıda yer alan kurumların personel alım ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

TYP personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar için gerekli açıklamalar İŞKUR tarafından yapılıyor. İŞKUR’un resmi web sayfasında yer alan bilgilerde Toplum Yararına Program kapsamında çalışacak olan vatandaşların sağlamaları gereken koşullar aktarılmış. İşte o koşullar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

ADAYLAR İLANLARA NASIL ULAŞACAK VE BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Çeşitli kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR aracılığıyla yapacaklar. Adayların başvurular için iki seçeneği bulunuyor. Birincisi internet üzerinden elektronik olarak ikincisi ise İŞKUR Müdürlüklerine gidip şahsen başvuru yapmak.
İŞKUR tarafından yayımlanan TYP ilanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ (Tıklayın açılan sayfada hiçbir şey yazmadan Ara butonuna basın)

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir