İşkur İş İlanları

İŞKUR’da Devlet Hastaneleri İçin TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan Toplum Yararına Program (TYP) personel alım ilanları güncellendi. Bu kapsamda farklı şehirlerde yer alan kamu kurumlarına toplam 177 TYP personeli alımı yapacaklar. Yayımlanan ilanlara dair detaylar şu şekilde,

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

TYP personel alımı için ilan yayımlayan kamu kurumlarının bulunduğu şehirler arasında Afyonkarahisar, İzmir, Gümüşhane, Isparta, Tekirdağ ve Yozgat bulunuyor. 

Bu şehirlerde yayımlanan personel alım ilanları ise aşağıda yer alan kurumlar tarafından yayımlandı. İşte devlet hastaneleri ve sosyal politikalar birimleri.

Alım Yapılacak Devlet Hastaneleri ve Diğer Kurumlar

Tekirdağ Devlet Hastanesi, Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi, Çorlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ Ağız ve Diş Sağlığı, Afyonkarahisar Merkez Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İzmir Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gümüşhane Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Isparta Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Tekirda Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Yozgat Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü.

TYP İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce tüm koşulları sağlayıp sağlamadıklarına dikkat etmeliler. Bu kapsamda adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları Türkiye İş Kurumu’nun web sayfası üzerinden ilan edildi. 

Tüm adaylar ve tüm ilanlar için ortak olan TYP Personel Alımı Başvuru Koşullarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. İşte o şartlar;

TYP İlanlarına başvuruda bulunacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. Bunun yanında adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

İLANLARI NASIL GÖRÜNTÜLERİM?

TYP personel alım ilanlarının İŞKUR üzerinden yayımlandığını bildirmiştik. Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar ilanları İŞKUR’un web sayfasından inceleyebilirler. Bunun için ise iki farklı yol bulunuyor. 

1. Yöntem: Bu yollardan ilki öncelikle aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın. Bu bağlantı ile TYP personel arama sayfasına ulaşacaksınız. Sayfayı açtığınız da hiçbir yeri doldurmadan direkt Ara butonuna basın. Bu sayade tüm şehirler için yayımlanan Toplum Yararına Program (TYP) ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. 

2. Yöntem: Yine aşağıda yer alan bağlantıya Tıklayın ve yukarıda ki resimlerde yer alan TYP numaralarını arama sayfasındaki ilgili yere yazıp ara butonuna basın. Yada bulunduğunuz şehre göre arama yapın. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yukarıda yer alan devlet hastaneleri, sağlık merkezleri ve sosyal hizmet birimlerine yapılacak TYP personel alımları için başvurularınızı İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla yapabilirsiniz. 

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ 

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir