İşkur İş İlanları

İŞKUR’da İki Farklı İl İçin TYP İşçi Personel Alım İlanı Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu üzerinden iki farklı şehirde kamu kurum ve kuruluşlarına Toplum Yarına Program kapsamında personel alımı yapılacağı ilan edildi. 

TYP çerçevesinde yapılacak olan personel alım ilanları İzmir ve Burdur’da olacak. Çevre Temizliği uygulama alanında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapmak isteyecek adayların dikkat etmeleri gereken hususları sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte TYP personel alım ilanları ve detayları,

TYP İLE PERSONEL ALIM İLANLARI

İŞKUR’un İş İlanları Arama Sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına ilişkin kadro detayları şu şekilde,

Burdur için yayımlanan personel alım ilanı Burdur İl Özel İdaresi tarafından yayımlandı. Çevre Temizliği uygulama alanına yapılacak alımlarda 5 personel istihdamı yapılacak.

İzmir için yayımlanan TYP işçi alım duyurusu İl Müftülüğü tarafından duyuruldu. İlan diğer alım ilanında olduğu Çevre Temizliği uygulama alanında yapılacak ve 5 personel alınacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Toplum yararına program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR’da yer alan başvuru şartlarına göre yapacaklar. Bu başvuru şartları her kadro için aynı olup kamu kurumları bu şartların dışında özel şart talep etmezler. 

Genel olarak TYP personel alımı başvuru şartları şu şekildedi. 

Türk vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, öğrenci olmamak, açık öğretim fakültesi öğrencileri başvuru yapabilir, görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmamak, emekli olmamak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu ilan için başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR Müdürlükleri ile İŞKUR Hizmet birimleri aracılığıyla yapabilirler. 

TYP ilanlarını İŞKUR’da görüntülemek isteyen adaylar Kamuilanlari.com olarak aşağıda verdiğimiz bağlantı kullanabilirler. Bu bağlantıya tıklayan adaylar İlana ulaşmak için açılan sayfada direkt olarak ara butonuna basın. 

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir