İşkur İş İlanları

İŞKUR’da İl İl İlan Arama ve İş Başvurusunda Bulunma İşlemleri

Türkiye İş Kurumu işveren ile işçi arasında köprü olmaya devam ediyor. Türkiye geneli yüzlerce işveren yayımladıkları alım ilanları ile binlerce personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

İŞKUR üzerinden yayımlanan bu ilanlarda çok çeşitli meslek grupları için personel alımları yapılacağı duyuruldu. Hem işçi kadroları için hemde memur personel kadroları için yayımlanan ilanlara dair genel bilgileri siz okuyucularımız için derledik. 

Haberimizde ayrıca İŞKUR’da ilan arama detaylarını sizlerle paylaşacağız. 

İŞKUR’DA BİNLERCE İLAN YAYIMLANIYOR

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilan sayısı güncel olarak 45 binin üzerinde bu ilanların büyük bir kısmı işçi kadroları için olurken memur personel kadroları içinde ilanlar bulunuyor. Ayrıca kamu kurumlarının yayımlandığı kamu işçisi ya da kamu personeli ilanlarının bazıları da İŞKUR aracılığıyla adaylara duyuruluyor. 

Bu ilanlarda yer alan bilgilere göre; 

En fazla alım ilanına sahip meslek grupları şunlar oldu. Beden İşçisi (Genel) 10027, Temizlik Görevlisi 1736, Makineci (Dikiş) 1466, Turizm Ve Otelcilik Elemanı 1386, Satış Danışmanı / Uzmanı 1332, Garson (Servis Elemanı) 1248.

Farklı Kadrolarda İlanlar Var

Bu genel kadroların yanında İŞKUR’da Akrobat, Apartman İdarecisi, At Antrenörü, Figüran gibi kadrolar için bile ilanlar bulunuyor. 

İLAN ARAMA İPÇULARI

İŞKUR’da yayımlanan ilanları aramak isteyen vatandaşlar için çeşitli ipuçlarını aktarıyoruz. 

Mesleğe Göre Arama Yapın

İŞKUR İş İlanları arama sayfası üzerinden mesleğe göre arama yapın. İş İlanı arama sayfasında yer alan Meslek adlı bölüme hangi kadro için ilan arıyorsanız tam adını yazın. Örneğin: Büro Memuru, Büro İşçisi, Makam Şoförü, Güvenlik Görevlisi, Sağlık Memuru, Beden İşçisi gibi. 

Şehre Göre Arama Yapın

İlanları ayrıca yaşadığınız şehre göre de aratabilirsiniz. Yine iş arama sayfası üzerinde yer alan il sekmesini kendi şehrinizi seçin ve ara butonuna basın. O ilde bulunan tüm ilanları görüntüleyebilir ve kendinize uygun olana başvuru yapabilirsiniz.

Kamu veya Özel Sektör İlanları

İŞKUR’da yayımlanan ilanları kamu kurumları ya da özel sektör firmasına göre ayırabilirsiniz. İş İlanları Arama sayfasında yer alan İş Yeri Türü adlı sekmeyi kamu işaretleyip ara butonuna basarsanız devlet kurumlarının ilanlarına ulaşırsınız. 

İŞKUR İş İlanları Arama Sayfası için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.comÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir