İşkur İş İlanları

İŞKUR’da İş Arama, Bulma ve Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılmalı? İŞKUR Detaylı İlan Sorgulama

İş aryan vatandaşların en uğrak alanı olan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) binlerce iş ilanı barındıyor. Onlarca meslek grubundan çok sayıda personel alım ilanının bulunduğu İŞKUR’da vatandaşlar ilanları sürekli inceliyorlar. 

Ancak çok sayıda vatandaş bu konuda yaşadıkları bazı sorunları Kamuilanlari.com olarak tüm detayları ile sizlere aktarıyoruz. 

İşte Türkiye İş Kurumu üzerinden personel alım ilanı arama, sorgulama ve başvuru yapma işlemlerine dair tüm detaylar.

İŞKUR İŞ İLANLARI SORGULAMA İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Türkiye İş Kurumu üzerinden duyurulan ilan sayısı ortalama 40 binden 50 binden fazla oluyor. Günlük olarak güncellenen ilanlara her gün yenileri eklenirken başvuru süreci kaldırılıyor. 

Bu çerçevede iş arayanlar hergün bu ilanları inceliyorlar. Onlarca meslek grubundan duyurulan özel sektör personel alım ilanları ile çok sayıda kamu personeli alım ilanı için sorgulama yapan adaylar bazı noktalarda sorun yaşayabiliyorlar.

Bizlerde Kamu İlanları olarak tüm bu merak edilen noktaları tek tek anlatıyoruz. 

İŞKUR İŞ İLANLARI SORGULAMA

İŞKUR İş İlanları Sorgulama için adayların İş İlanı Arama sayfasını çok iyi bir şekilde kullanması gerekiyor. İşte o detaylar;

İLAN ARARKEN HER ALANI DOLDURMAYIN

Türkiye İş Kurumu üzerinden ilan ararken her alanı doldurmanıza gerek. Çok sayıda kurum bu alanlara farklı bilgiler girdiklerinden dolayı aramalarla eşleşmesi zor olabilir. Bu yüzden ilanlara ulaşamayabilirsiniz. 

İlan ararken öncelikle doldurulması gereken alanlar

* Meslek 

* İşyeri Unvanı

* İşyeri Türü

* Şehir

MESLEĞE GÖRE PERSONEL ARAMA İŞLEMLERİ

İŞKUR’da ilan edilen alımlar için İş İlanları Arama Sayfasında mesleğe göre yaparak kendi mesleğinize göre iş ilanı arayabilirsiniz. Bu aramalarda anahtar kelimeler ile birlikte tam kadro adıyla arama yapabilirsiniz. 

Örneğin; Şoför kadrosu için ilan arayan birisi Meslek yaza Şoför yazıp ara butonuna bastığında tüm şoför alım ilanlarına ulaşır. Tır Şoförü, Yolcu Şoförü, Makam Şoförü, Otobüs Şoförü gibi. Ancak Makam Şoförü yazdığında tek bir alandaki ilanlar çıkar.

İkinci Örnek: Şoför alımı için yayımlanan ilanları ararken sadece şehir kısmını doldurup arayın. Öğrenim ve diğer bilgileri doldurduğunuzda ilan eşleşmesi azalacağından tüm İŞKUR ilanlarını görüntüleyemeceksiniz. İlanların tamamına ulaşıp tek tek incelemekte fayda var. 

İŞYERİ TÜRÜ

Bu alanı doldurarak kamu kurumlarının ilanlarını ya da özel sektör ilanlarını ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz. Kamu ilanları aramasıyla kamu işçisi ve memur alımlarına ulaşırsınız. 

ŞEHRE GÖRE ARAYIN

Yine sadece şehir seçip ve başka bir alanı doldurmadan aradığınızda o şehre dair tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz. Günlük arama yaparsanız şehriniz için ilan edilen tüm alımlardan haberdar olabilirsiniz. 

İŞYERİ UNVANI

İşyeri Unvanına göre yapılan aramalar ilan yayımlayan kurumlara göre yapılan aramalardır. Bu aramalar ile belirli kurumların ilanları takip edilebilir.

Örneğin: BİM Marketlerin ilanlarını merak eden adaylar buraya BİM yazarak arattıklarında tüm Türkiye geneli ilanlara ulaşırlar. Bunun yanında şehre göre arama yapıp kriterleri daraltabilirler. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL HABER 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir