İşkur İş İlanları

İŞKUR’dan 53 Bin 81 Personel Alım İlanı: En Fazla Alım Yapılan Meslek Grupları

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarının sayısı 53 bin seviyesinde bulunuyor. 53 binden biraz daha fazla iş ilanının bulunduğu kurumun ilan sayfasında onlarca meslek grubu için alım yapılacağı duyuruldu. 

Söz konusu bu personel alım ilanlarında en az okur yazar seviyesinde olmak üzere çeşitli meslek gruplarında işçi alımları ile lise ve üniversite mezunu düzeyinde memur personel alımları yapılıyor. 

Söz konusu ilanların arasında ayrıca kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan kamu işçisi ile devlet memuru alım ilanları bulunuyor. Bu ilanların dışında alımların büyük çoğunluğu ise özel sektör firmalarınca yayımlanıyor. 

İŞKUR PERSONEL ALIM İLANLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarının güncel sayısı 53 bin 81. Bu ilanlarda en fazla alım ilanına sahip olan meslek grupları ise şunlar: 7 kadro için yayımlanan alım sayısı bin iş ilanının üzerinde. 

O Kadrolar;

Beden İşçisi (Genel) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 9957

Temizlik Görevlisi kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 2509

Satış Danışmanı / Uzmanı kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 2335

Garson (Servis Elemanı) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 2284

Turizm Ve Otelcilik Elemanı kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 1828

Makineci (Dikiş) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 1686

Satış Nezaretçisi (Perakende Ticaret) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 1030

BU KADROLARIN DIŞINDA

Yaz aylarının gelmesiyle İŞKUR’da yayımlanan personel ilan sayısı arttı. Bu kapsamda kurum bünyesinde yer alan diğer dikkat çeken kadrolar ve bu kadrolara yapılacak olan personel sayısı şu şekilde;

Kasiyer 791, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 734, Reyon Görevlisi 682, Ön Muhasebeci 673, Büro Memuru (Genel) 636, Konfeksiyon İşçisi 620, Güvenlik Görevlisi 590, Aşçı 489, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 471, Bulaşıkçı (Stevard) 457, Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı) 434, Şoför-Yük Taşıma 434.

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İlanlara başvuruda bulunacak adaylar öncelikle ilanları İŞKUR üzerinden görüntüleyecekler. Bunun için aşağıda yer alan yönergeleri uygulayacak adaylar kendilerine uygun pozisyonlara iki şekilde başvuru yapabilirler. 

Birinci yöntemde adaylar İŞKUR üzerinden başvuruda bulunabilirler. İkinci yöntemde ise adaylar ilan metinlerinde yer adrese şahsen başvuru yapabilirler.

Aramalarınızı; bulunduğunuz şehre göre, meslek gruplarına göre, kamu veya özel sektör durumuna göre daraltabilirsiniz.

İŞKUR İş İlanları Sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir