İşkur İş İlanları

İŞKUR’dan 56 Bin 277 İş İlanı: Kamu ve Özel Sektör İçin Personel Eleman Alımları

İş arayan vatandaşların en sık ziyaret ettiği platformlardan olan Türkiye İş Kurumu’nun internet sayfasında yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. 

Bu çerçevede haftanın son gününde İŞKUR’da yer alan ve başvuru süreci devam eden tüm alım ilanlarını sizler için derledik. 

Bu alım ilanları çok sayıda kurum ve firma tarafından onlarca pozisyonda personel istihdamı adına yayımlandı. Bu kapsamda ilanlarda yer alan kadroları ve İŞKUR ilanlarına başvuru ayrıntılarını sizlerle beraber inceliyoruz. 

İŞKUR PERSONEL ALIM İLANI

İŞKUR personel alım ilanlarını incelemek isteyen adaylar için öncelikle alımların çok büyük bir kısmı özel sektör firmalarınca yapılıyor. İlanlarda ayrıca kamu kurumları ve kamu kurumlarının altı birimleri içinde ilanlar bulunuyor. 

İlanlar arasında en az okur yazar seviyesinde yüzlerce işçi alım ilanı bulunurken bu adaylardan mesleki yeterlilikleri sağlamaları isteniyor. Bunun dışında farklı öğrenim seviyelerinden mezun adaylar arasında da çok sayıda alanda alım yapılıyor. 

Bu ilanlarda lise, önlisans, lisans mezunu adaylar için alımlar mevcutken bazı kurum ya da firmalar alım ilanlarında lisansüstü eğitim, yükseklisans şartı ile ilan yayımlıyorlar.  

PEKİ ALIMLAR HANGİ KADROLARDA YAPILIYOR?

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi alımların çok büyük bir kısmı özel sektör firmalarınca işçi pozisyonlarına yapılıyor. 

Toplam 56 bin 277 personel alım ilanının bulunduğu alımlarda 500’den fazla iş ilanı bulunan meslek gruplarını ve o meslek grupları için belirlene kontenjan detaylarını sizlere aktarıyoruz.

Alım Yapılacak Kadrolar – En Fazla Alım İlanı Bulunan Meslek Grupları

Yayımlanan ilanlara göre halen başvuru süreci devam eden alımlarda en fazla ilan bulunan meslek grupları şunlar:

Beden İşçisi (Genel) 9165, Turizm Ve Otelcilik Elemanı 2468, Temizlik Görevlisi 2325, Makineci (Dikiş) 2283, Garson (Servis Elemanı) 2277, Satış Danışmanı / Uzmanı 1951, Kasiyer 888, Güvenlik Görevlisi 843, Konfeksiyon İşçisi 800, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 777, Reyon Görevlisi 725, Ön Muhasebeci 676, Aşçı 547, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 523, Şoför-Yük Taşıma 523.

Bu kadroların yanı sıra her meslek grubuna göre ilan bulunuyor. Bu ilanları aşağıda aktardığımız şekilde görüntüleyebilirsiniz.

İLANLARA ULAŞMAK VE BAŞVURU YAPMAK İÇİN

Yukarıda yer alan veya başka bir meslek grubundan personel alım ilanına ulaşmak isteyen adaylar için aşama aşama ilanlara nasıl ulaşacaklarını aktarıyoruz.

İşte Kademe Kademe İlanlara Ulaşmak

1. Yöntem: Şehre Göre Arama; 

Adaylar bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada yer alan şehir bölümünü kendi şehirlerini seçip ara butonuna bastıklarında bulundukları şehirlerdeki tüm ilanları görüntülerler. 

2. Yöntem Mesleğe Göre Arama; 

Adaylar aşağıda yer alan bağlantı aracılığıyla İŞKUR İş İlanları sayfasına ulaştıklarında mesleklerine göre arama yapabililer. Açılan sayfada meslek yazan yere istedikleri kadroyu yazan adaylar ara butonuna basarak ilanlara ulaşabililer. 

3. Yöntem Kamu İlanlarını Görüntüleme; 

Sadece Kamu kurumlarının yayımladığı ilanlara ulaşmak isteyen adaylar açılan sayfada İş Yeri Türü yazan yeri kamu olarak seçip ara butonuna bastıklarında ilanlara ulaşabilirler.

İŞKUR İş İlanları Sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir