İşkur İş İlanları

İŞKUR Destekli 805 Şoför ve Sürücü Kadrolarına Personel Alımı Yapılacağı Duyuruldu

Türkiye geneli binlerce özel sektör firması İŞKUR destekli personel alımları yapıyor. Çeşitli meslek gruplarından yayımlanan bu personel alım ilanlarını Kamuilanlari.com olarak sizlere zaman zaman aktarıyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza Şoför ve Sürücü kadroları için yayımlanan personel alım ilanlarını derledik. 

Hangi şoför kadrosundan kaç personel alımı olacak? Sürücü kadroları hangi branşlar için yayımlandı? Şoför kadrolarına başvurular nasıl yapılır? Tüm bu soruların yanıtlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

ŞOFÖR ALIM İLANLARI

İŞKUR’da Şoför kadrosu için yayımlanan toplam ilan sayısı 797 oldu. Bu kadro için alım yapılacak branş sayısı ise 12. İlan metinlerine göre kadro ve kontenjan detaylarını aşağıda aktarıyoruz. 

Arazöz Şoförü için ilan edilen alım sayısı: 1

Kamyon Şoförü için ilan edilen alım sayısı: 86

Kamyonet Şoförü için ilan edilen alım sayısı: 30

Makam Şoförü için ilan edilen alım sayısı: 6

Minibüs Şoförü için ilan edilen alım sayısı: 8

Servis Şoförü (Okul) için ilan edilen alım sayısı: 12

Şoför (Yolcu Taşıma) için ilan edilen alım sayısı: 101

Şoför-Yük Taşıma için ilan edilen alım sayısı: 434

Taksi Şoförü için ilan edilen alım sayısı: 1

Tır-Çekici Şoförü için ilan edilen alım sayısı: 99

Traktör Şoförü için ilan edilen alım sayısı: 8

Vidanjör Şoförü için ilan edilen alım sayısı: 1

SÜRÜCÜ KADROLARI

Sürücü kadroları için yayımlanan toplam ilan sayısı ise 8 oldu. 4 farklı branş için yayımlanan ilan kontenjan detayları şu şekilde;

Ambulans Sürücüsü için ilan edilen alım sayısı: 1

Motor Ve Araç Tekniği Bilgisi Öğreticisi (Sürücü Kursu) için ilan edilen alım sayısı: 1

Motosiklet Sürücüsü için ilan edilen alım sayısı: 2

Vasıta Sürücüsü için ilan edilen alım sayısı: 4

BAŞVURU ŞARTLARI

Şoför ve sürücü kadroları için başvuru yapacak adaylardan talep edilen en önemli koşul ilanın bulunduğu şehirde ikamet etmek yada edebilecek olmak. Bunun yanında adayların sağlamaları gereken diğer bir önemli koşul sürücü belgesi ve SRC sertifika şartları. Bu koşullar ilan yayımlayan firmaya göre değişkenlik gösterir. Adayların ilanlara başvuru yapmadan önce bu koşulları sağlamaları gerekiyor. Bunun yanında yer alan diğer koşullar;

Firmalar tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlanlar için en merak edilen konulardan birisi de başvuru şartları. Adayların ilanlara başvuru için ilan metnine ulaşmaları gerekiyor. Bazı firmalar İŞKUR üzerinden başvuru kabul ederken bazı firmalar başvurularını sadece şahsen yapıldığında kabul ediyorlar. 

Bunun için adayların  İŞKUR İş İlanları arama sayfasında yer alan Meslek adlı bölüme o kadronun adını yazıp Ara butonuna basarak ilanlara ulaşmaları ve firmanın belirlediği şekilde başvurularını yapmaları gerekiyor. 

İŞKUR İş İlanları Sayfası için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir