İşkur İş İlanları

İŞKUR İş İlanları: 43 Danışma Memuru Alımı İçin İŞKUR’da İlan Yayımlandı

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarını siz okuyucularımızla buluşturmaya devam ediyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza adaylar tarafından yakından takip edilen Danışma Memuru alım ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Söz konusu personel alım ilanlarının yayımladığı iller, bu kadro için başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken koşullar ve ilanlara başvuru yapacak adayların başvurularını nasıl yapacağı detaylarını sizlere aktarıyoruz.

KADRO KONTENJAN DETAYLARI

Danışma Memuru alımı için yayımlanan personel alım ilanlarının sayısı 43. Özel sektör firmaları tarafından yayımlanan ilanlara göre alımlar aşağıda yer alan şehirlerde yapılacak. 

İlanlara göre özel sektör firmaları; Zongulda, Bursa, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, İzmir, Antalya ve Manisa illeri için personel alımları yapacaklar. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Danışma memuru alımı için ilan yayımlayan kurumlarının çoğunluğunun özel sektör firması olduğunu ifade etmiştik. Söz konusu ilanlara başvuru yapacak adaylardan talep edilen koşullar alım yapacak firmanın kendisi tarafından belirlenen özel şartlardan meydana gelmekte.

Bu konuda başvuru şartları firmalara göre oldukça farklılık göstermekte. Bazı firmalar adayların en az lise mezunu olmalarını isterken bazı firmalar ise adaylardan lisans mezunu olma şartı arıyor.

Tüm bilgilerin ışığında ilanlarda yer alan genel başvuru koşulları ana başlıkları ile şu şekilde,

Her ilanda yer alan Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak şartların adayların sağlamaları gereken ilk koşullar. Bu koşulların yanında adayların firmalar tarafından her kadro için ayrı ayrı belirlenen öğrenim şartını sağlamaları isteniyor.

Öğrenim şartının dışında adayların sağlamaları gereken diğer koşullar ise şunlar; Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak, görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu olmamak, 18 yaşından büyük olmak, Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Varsa deneyim ve sertifika şartlarına haiz olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Danışma Memuru alımı için başvuru yapacak adaylar başvurularını ilanı yayımlayan firmanın belirlediği şekilde yapacak. Bazı firmalar adayların başvurularını şahsen yapmalarını isterken bazı firmalar ise İŞKUR üzerinden yapılan başvuruları kabul edeceğini duyurdu. 

İlanlara dair tüm detayları haberimizin altında yer alan bağlantı aracılığıyla yapabilirsiniz.

Danışma Memuru alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir