İşkur İş İlanları

İŞKUR İşçi Alım İlanları: Hangi Meslek Grubundan Kaç Personel İlanı Yayımlandı?

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza farklı sektörlerde faaliyet gösteren özel sektör firmalarının personel alımlarını derledik. 

Söz konusu alım ilanlarında yer alan açık kadrolar, o kadrolar için yayımlanan personel alım sayıları ve ilanlara nasıl ulaşacağına dair detaylar haberimizde. 

İŞKUR İŞÇİ ALIM İLANLARI

Devlet İŞKUR aracılığıyla önemli istihdam teşvikleri sağlıyor. Bu teşviklerden faydalanmak isteyen işverenler personel alımlarını İŞKUR üzerinden yapıyorlar. Bu kapsamda yaz aylarının da gelmesiyle işçi alım ilanlarında büyük bir artış yaşandı. 

İşçi Kadroları ve Kontenjan Detayları

Beden İşçisi (Genel) 10928, Konfeksiyon İşçisi 813, Paketleme işçisi 340, İmal İşçisi 246, Beden İşçisi (Temizlik) 236, Beden İşçisi (İnşaat) 188, Metal Mamuller Montaj İşçisi 172, Proses İşçisi 124, Büro İşçisi 60, Depo İşçisi (Elleçleme) 52, Matbaa İşçisi 47, Meyve Sebze Ayıklama İşçisi 46, Uçak Yükleme İşçisi 11.

İŞÇİ ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanları için iş arayan adayların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. Bu koşullarda en belirleyici şart ise mesleki özelliklerin sağlanması. 

İlanlarda adaylardan öğrenim, sertifika gibi şartlar ön plana çıkmazken deneyim ve alım yapılacak kadronunun gerekliliklerinin sağlanması firmalar tarafından talep ediliyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, firmaların belirlediği öğrenim şartını sağlamak, deneyim şartı varsa o koşula haiz olmak, firma veya kurumların talep ettiği yaş aralığında bulunmak, kamu kurumlarının ilanları için KPSS şartı varsa onu sağlamak, sertifika, belge veya mesleki özelliklere haiz olmak. Görevini yapmaya engel sorun edecek sağlık sorunu bulunmamak, Güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını ilanı yayımlayan firmanın belirlediği şekilde yapacak. Firmalar tarafından yayımlanan ilanların bazılarında başvuruların İŞKUR üzerinden olacağı bildirilirken bazı firmalar ilan metinlerinde iletişim adresi veriyorlar. Başvuruların da bu adrese şahsen yapılmasını istiyorlar. 

İLANLARA NASIL ULAŞIRIM?

Kamu ilanları olarak haberimizin altında sizlere İŞKUR İş İlanları Arama Sayfasının adresini verdik. Burada yer alan bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilirsiniz.

1-) Kadroya göre arama yaparak ilanlara ulaşabilirsiniz.

2-) Şehre göre arama yaparak bulunduğunuz şehirlerdeki ilanları görüntüleyebilirsiniz.

3-)  Kamu veya özel sektör ilanları işyeri türü sekmesinden seçerek yapabilirsiniz.

İŞKUR İş İlanları Sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir