İşkur İş İlanları

İŞKUR Meslek Kurslarına Başvuru Şartlar Neler? Kimler Nasıl Başvuru Yapabilir?

Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza yalnızca personel alım ilanlarına dair bilgileri paylaşmıyoruz. Kamu gündeminin önemli konuları, bakanlıkların duyuruları ve iş sahibi olmak için sunulan imkanlara dair detaylar hakkında da bilg veriyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza İŞKUR’da ilan edilen kurs ilanlarına dair bilinmesi gereken detayları aktarıyoruz. 

MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR’da ilan edilen mesleki eğitim kursları ile vatandaşlara istihdam garantili ve istihdam garantisiz meslek kursları veriliyor. Belirli bir süre devam eden bu kurslar sonunda vatandaşların meslek sahibi olmaları amaçlanıyor. 

Peki bu kurslara kimler başvuru yapabilir?

İŞKUR mesleki eğitim kurslarına başvuru yapacak adaylardan genel olarak bazı koşullara haiz olmaları istiniyor. Adaylar bu koşulları sağlamaları durumunda ilanlara başvuru yapabiliyorlar. İşte kurslar için belirlenen o şartlar;

Kurslara başvuru yapmak için öncelikle İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak gerekiyor. Bu şartının yanında adayların yaş şartını sağlamaları gerekiyor. Yaş şartı ise, 15 yaşını tamamlamış olmak. MEK kursları için adayların yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak, İşverenin aradığı özel şartları taşımak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak şartlarını bulunuyor.

Kurslara başvuru için son şart ise adayların emekli olmaması. 

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

MEK için başvuru yapacak adaylara yönelik yayımlanan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı. 

İŞKUR Açıklaması: ”81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istenildiği zaman başvuru yapılarak iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanarak kursa katılabilirsiniz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir