İşkur İş İlanları

İŞKUR tarafından 698 temizlik iş ilanları yayınlandı! Toplam 1766 temizlik personeli alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 3 kamu kurumuna ait olmak üzere toplamda 698 temizlik iş ilanı yayınladı. Yayınlanan iş ilanlarına göre 22’si kamu kurumuna olmak üzere toplamda 1.766 temizlik personeli alımı yapılacak. Başvurular İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden yapılacak olup, başvuruda bulunmak isteyen adayların İŞKUR’a işsiz kayıtlı olmaları gerekmektedir.

İŞKUR üzerinden temizlik personeli alımı yapan kurumlar arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Amasya Merkez İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ve Sarıyahşi Öğretmenevi Ve ASO Müdürlüğü bulunmaktadır. Adayların başvuruda bulunmak için öncelikli olarak belirtilen şartlara uygun olması gerekmektedir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2) 18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle 50 yaşından gün almamış olmak.

3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, Güvenlik Görevlisi meslek koluna başvuracaklar için ise bu şartlar yanında ayrıca 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile; Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.

3) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

4) Hakkında Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,

5) Adaylar Türkiye İş Kurumu tarafından (İŞKUR) yayımlanan listede sadece bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

6) Adayların Türkiye İş Kurumu tarafından (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirlenen öğrenim durumundan mezun olmaları gerekmektedir.

7) Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamaları gerekmektedir.

8) İşe alınma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav ve işbaşı sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

9) Temizlik Görevlisi meslek kolu için görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak,

10) Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Kamu temizlik iş ilanlarını görüntülemek için öncelikli olarak buraya tıklayınız. (Açılan sayfada tüm temizlik iş ilanları görüntülenir). Ardından iş yeri türüne ‘’kamu’’ seçeneğini işaretleyerek ara butonuna basınız. Açılan pencereden ilgili iş ilanına tıklayarak e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra başvuru ekranı açılır. Bu açılan başvuru ekranından anında başvuru kaydınızı oluşturabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir