İşkur İş İlanları

İŞKUR tarafından Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesine KPSS’siz 23 personel alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesinin personel alım ilanını yayınladı. İŞKUR’un ‘’kurum dışı kamı işçi alımı’’ kategorisinde yayınlanan ilana göre Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 12-16 Aralık 2019 tarihleri arasında en az ilköğretim ve lise mezunu 23 personel alımı yapacak. Personel alımları KPSS şartsız olup, başvuruda bulunacak adayların öncelikli olarak İŞKUR’a kayıtlı olmaları ve ilan içeriğinde belirtilen şartlara uygun olması gerekmektedir.

HANGİ KADROLARA KAÇ PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

13 Temizlik personeli, 5 güvenlik görevlisi, 1 Mobilyacı, 1 Bahçıvan, 1 Demir Doğramacı, 1 Boyacı ve Yüzey Hazırlamacı/Yapı Dekorasyoncusu ve 1 Sıvacı olmak üzere toplamda 23 personel alımı yapılacak!

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 12 – 16 Aralık 2019 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden online olarak veya Çalışma ve İş Kurumu Isparta İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezlerine şahsen başvuru yapabilirler.

KURA İŞLEMLERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

tarafından Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesine bildirilen başvurular arasından ilan edilen her unvan sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir. Asıl ve yedek aday sıralamaları noter huzurunda çekilen kura sırasına göre yapılacaktır. Kura çekimi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Orman Fakültesi konferans salonunda yapılacak olup, günü ve saati kurumun internet sitesinden (www.isparta.edu.tr) ayrıca duyurulacaktır. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilirler.

Kura sonucu belirlenen adaylar kurumun internet sitesinde (www.isparta.edu.tr) ilan edilecek olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

GERÇEĞE AYKIRI BEYAN

Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunarak yerleşenlerin atamaları yapılmayacaktır. Sehven yapılmış olsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenilen belgeleri süresi içinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılamayacaktır.

SÖZLÜ SINAV DUYURUSU VE BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17 nci maddesinin 1 inci fıkrasına göre kura sonucu belirlenen adaylara sözlü sınav yapılacaktır. Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek olup adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sıralaması bu puan üzerinden tespit edilecektir.

Atanmaya hak kazananlardan göreve başlamayan veya atanma şartlarını taşımadığından göreve başlatılmayanların yerine, ihtiyaç duyulacak sayıda yedek adaylar arasından personel belirlenecektir.

Sınav öncesi yapılacak belge tesliminde şartları taşımadığı anlaşılan adaylar ile eksik belge veren ve belge vermeyen adaylar sınava alınmayacaktır.

GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ

Göreve başlamaya hak kazanan adaylar Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından istenilecek belgeler ile web sayfasında duyurulacak tarihlerde şahsen başvuracaklardır. Posta, kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir