İşkur İş İlanları

İŞKUR TYP Personel Alım İlanları Yayımlandı: Kamuya Binlerce İşçi Alınıyor

Devlet kurumları Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları alım ilanları ile personel alımlarına devam ediyorlar. Adaylar tarafından İŞKUR üzerinden takip edilen ilanların başında ise TYP personel alım ilanları geliyor. 

Gün aşırı güncellenen TYP personel alım ilanları ile farklı şehirlerde ve ilçelerde personel alımları yapılıyor. 

Bu kapsamda yeni haftanın son gününde başvuru süreci devam eden ve yeni yayımlanan TYP ilanlarını sizlerle buluşturuyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Haftanın son işlem gününde başvuru yapabileceğiniz çok sayıda TYP personel alım ilanı bulunuyor. 3 bin 500’den fazla alım ilanının bulunduğu İŞKUR’da alımlara dair yayımlanan ilanlara göre 7 farklı ilde alım olacak. 

Ancak bu illerin tamamında ilçelere de TYP ile işçi alımları yapılacak. Bu çerçevede TYP ile işçi alımı yapacak olan şehirlerin listesi şu şekilde; Osmaniye, Aydın, Bilecik, Kırıkkale, Kastamonu,  Şanlıurfa, Zonguldak, Muş.

HANGİ KURUMLARA TYP İLE PERSONEL ALIMI YAPILIYOR?

TYP ile personel alımı yapan kurumların listesi oldukça kabarık. Zira çok sayıda kamu kurumu TYP ile personel alımı yapıyor. Taşeron işçi sisteminin kaldırılmasının ardından artan TYP işçi talepleri şu kurumlar tarafından yayımlanıyor. 

Belediye başkanlıkları, belediyelere bağlık alt birimler, il özel idareleri, kaymakamlıklar, valilikler, il ve ilçe müftülükleri, il sağlık müdürlükleri, il orman müdürlükleri, emniyet genel müdürlükleri, orman işletme müdürlükleri, sosyal politikalar müdürlükleri, bakanlıklar ve bakanlıklara bağlı birimler. 

TYP UYGULAMA ALANLARI

TYP ilanları ile alım yapılan işçiler Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Erozyon engelleme çalışmaları alanlarında görevlendiriliyorlar. 

TYP İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan işçi alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını yapmadan önce İŞKUR üzerinde yer alan başvuru koşullarını sağlamak zorundalar. Bu başvuru koşulları arasında Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlik sorunu olmamak gibi koşulların yanında şu şartlar bulunuyor. 

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

BAŞVURU İŞLEMLERİ

TYP işçi alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Adaylar isterlerse elektronik olarak online başvuruda bulunabilir isterlerse İl ve İlçe İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla şahsen başvuru yapabilirler. 

İLANLAR İÇİN

Aşağıda yer alan İŞKUR TYP İş İlanları Arama Sayfası bağlantısına tıklayın, açılan sayfada sadece Ara butonuna basın. Ayrıca açılan sayfada isterseniz şehir yazan bölümde kendi şehrinizi seçerek arama yapabilirsiniz. Kendi şehriniz için ilan varsa arama sayfasında çıkar, arama bulunamadı yazarsa o şehir için ilan yok demektir. 

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR TYP işçi ilanlarından anlık haberdar olmak için bizleri takip edin. 

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir