İşkur İş İlanları

İŞKUR Üzerinden 55 Danışma Memuru Alımı İçin İlan Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarına gün içerisinde yeni bir çok ilan eklendi. 

Bu kapsamda alım yapılacağı ilan edilen personel alımlarından birisi de Danışma Memuru kadrosuna oldu. Peki bu kadro için yayımlanan ilanlara kimler nasıl başvuru yapabilir? İşte bu kadroya dair ayrıntılar. 

DANIŞMA MEMURU ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarına göre Danışma Memuru kadrosuna yapılacak alımlarda toplam 55 personel istihdam edilecek. 

Çoğunluğu özel sektör firmalarına yapılacak olan personel alımları ile sınırlı sayıda şehir için duyuruldu. 

Lise, Önlisans ve Lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği personel alımları Tekirdağ, Malatya, Kahramanmaraş, Kayseri, İstanbul için yayımlandı. En fazla alım ilanı ise iki şehir için oldu. Tekirdağ ve İstanbul’da bulunan firmalar yayımladıkları  ilanlar ile alımların büyük bir bölümünün bu şehirlere yapılacağını belirttiler. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Haberimizin hem başında hemde içeriğinde belirttiğimiz gibi Danışma Memuru alım ilanları özel sektör firmaları tarafından yayımlanan ilanlardan oluşmakta. 

Özel sektör firmaları da personel alım ilanlarında başvuru şartlarını kendi durumlarına göre belirliyorlar. Öyle ki aynı kadro için bir firma lise mezunu personel alımı yapacağını açıklarken diğer bir firma başvuruların lisans mezunu düzeyinden olacağını duyuruyor. 

Bu bağlamda Kamu İlanları olarak sizlere bu şartları ana başlıkları ile aşağıda aktarıyoruz. 

Öncelikle neredeyse her alım ilanında yer alan ortak koşulların sağlanması gerekiyor. Ortak koşullar; görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak ve kamu haklarını kullanabilmek şartlarından oluşuyor. 

Ancak alımlarda belirleyici olan özel şartlar oluyor. Özel şartlar ise;

ilanı yayımlayan firmanın belirlediği öğrenim seviyesinden mezun olmak, varsa deneyim şartını sağlamak,  talep edilen sertifikalara sahip olmak, vardiyalı çalışma sisteminde çalışabilmek, sözlü iletişimi iyi olmak, takım çalışmasında başarılı olmak. 

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

Danışma Memuru alım ilanlarını İŞKUR’da görüntülemek ve ilanlara başvuruda bulunmak için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. 

Danışma Memuru alım ilanları için TIKLAYINIZ 

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir