İşkur İş İlanları

İŞKUR üzerinden Belediyeye İlköğretim mezunu personel alımı yapılacak!

Isparta Senir Belediye Başkanlığı, İŞKUR aracılığı ile temizlik görevlisi alacağını duyurdu. İŞKUR resmi sitesinde 03.02.2020 tarihinde yayınlanan ilana son başvuru tarihi 07.02.2020 olarak belirlendi. En az ilköğretim mezunu olma şartı aranan pozisyona başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki yönlendirmelerden yararlanabilirler.

Başvuru yapabilmek için özel hususlar:

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

Müracaat eden adaylar içerisinden talep sayısının dört katı olacak şekilde noter kura çekimi düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

İşyerine ismi bildirilen kişilere sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara duyurulacaktır.

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

11.02.2020 tarihinde saat 15:00’de Senir Belediye Başkanlığı’nda noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

Mülakat 12.02.2020 tarihinde saat 13:30’da Senir Belediye Başkanlığı’nda yapılacaktır.

Adres: Cumhuriyet Cad. Orta Mah. 1/32750 Keçiborlu Isparta/ Türkiye

Telefon : 0246 553 20 02

Başvuru yapmak için:

(İlan bölümün üst tarafında bulunan e-Devlet ile giriş yerinden e-Devlet şifresi ile giriş yapmak ve özgeçmiş oluşturmak sureti ile başvuru yapılabilir.)

İŞKUR üzerinden başvuru yapmak için buraya tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir