İşkur İş İlanlarıÖzel sektör İş İlanlarıPersonel Alımı

İŞKUR yeni temizlik İş İlanları yayınladı! 1.200 temizlik personeli alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kamu ve özel kurumların personel ihtiyaçlarına aracılık etmeye devam ediyor. İŞKUR 2021 yılı içerisinde (100 günlük süre içinde) güncel tarih olarak geçici ve daimi olmak üzere personel alımı sayısı 171.972’ye ulaştı. İŞKUR bugün yeni istihdam sağlamak amacıyla, yeni temizlik iş ilanı yayınladı. Yayınlanan iş ilanlarına göre, Türkiye Genelinde en az ilkokul mezunu 1.200 temizlik personeli alımı yapılacaktır. Başvurular İŞKUR e-şube internet ortamında online olarak yapılmaktadır. Online başvuru yapabilmeniz için ilan altında link verilmiştir.

TEMİZLİK PERSONELİ İŞ İLANLARI

Tüm kamu ve özel sektör için yayınlanan güncel temizlik iş ilanlarını görüntülemek ve hemen İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online başvuru yapmak için burayı tıklayınız

KPSS’li ve KPSS şartsız temizlik personeli alımı veya farklı meslek guruplarından personel alımı yapan kamu kurumlarının güncel iş ilanlarını görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Temizlik personeli alımı için genel olarak adaylardan istenilen başvuru şartları şöyle;

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2) 18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle 50 yaşından gün almamış olmak.

3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suç işlememiş olmak,

3) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

4) Hakkında Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,

5) Adaylar Türkiye İş Kurumu tarafından (İŞKUR) yayımlanan listede sadece bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

6) Adayların Türkiye İş Kurumu tarafından (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirlenen öğrenim durumundan mezun olmaları gerekmektedir.

7) Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamaları gerekmektedir.

8) İşe alınma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav ve işbaşı sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

9) Temizlik Görevlisi meslek kolu için görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak,

10) Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir