İşkur İş İlanları

İŞKUR Yüksek Maaşlı KPSS’siz En Az İlkokul Mezunu 2 Bin Güvenlik Görevlisi Alımı Yapıyor! İşte O İlanlar…

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yayımladığı ilanlarla vatandaşlara iş istihdamı sağlamaya devam ediyor! İŞKUR’un son zamanlarda yayımladığı ilanlara göre, farklı kurum ve kuruluşlara en az ilkokul mezunu tam 2 bin ‘Güvenlik Görevlisi’ alımı yapılacağı belirlendi. Bu ilanları sizin için derledik. 

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Güvenlik görevlisi olmak isteyen adaylar, başvurularını İŞKUR üzerinden yapabilirler. Aday, İŞKUR sistemine kayıt olmalı ve ardından iş ünvanı kısmına ‘Güvenlik Görevlisi’ yazarak dilediği ilana başvuru yapabilir. 

Özel güvenlik görevlisi nedir? Özel güvenlik görevlisi nasıl olunur?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için ilinizde bulunan sertifika verme yetkisine sahip kurumlardan silahlı veya silahsız olmak üzere eğitim almanız gerekmektedir. Ayrıca her sene Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ÖGG sınavına katılıp başarılı olmalısınız.

Bu sınav her sene 6 kez yapılmaktadır ve başarılı sayılmak için de en az 60 puan almanız gerekmektedir. Fakat ilk girişinizde sınavı kazanamadıysanız da birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcı ödenerek katılınabilir. Öncelikle silahlı ve silahsız olmak üzere iki çeşit özel güvenlikçi bulunmaktadır. Bu ikisi için de aranan şartlar ve adaylardan istenilen belgeler farklıdır.  Bu belgelerin neler olduğuna aynı zamanda sertifika hakkında daha çok bilgi vermiş olduğumuz silahlı silahsız özel güvenlik sertifikası nasıl nereden alınır yazımızdan ulaşabilirsiniz. Silahlı temel eğitim süresi 120 saattir. 15 gün temel dersler+ 3 gün silah dersi ( 2 gün teorik eğitim ve 1 gün poligonda 25 mermi atış eğitimi) olmak üzere toplam 18 iş günüdür. Silahsız temel eğitim alanlar 100 saattir. (15 gün) Eğitimlere katılmak mecburidir. Mazeretsiz %10 D/S (100 saatin 10 saati), mazeretli %30 D/S (100 saatin 10 saati) devamsızlık hakkınız mevcuttur.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilarda genel başvuru şartları:

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

18-21 yaşlarından büyük olmak (ilana göre değişmektedir)

Kamu haklarından mahrum olmamak

En az ilköğretim mezunu olmak

Kamera sistemleri konusunda tecrübe sahibi olmak

Görevine engel sağlık sorunu bulunmamak

Askerlik ile ilişkisi bulunmamak

Vardiyalı çalışmaya müsait olmak

İletişim konusunda yetenekli olmak

Özel güvenlik görevlisi nerelerde çalışabilir?

Özel güvenlik görevlilerinin iş olanakları oldukça fazladır. Sitelerde, hastanelerde, konser, tiyatro gibi çeşitli etkinliklerde, okullarda, bankalarda ve daha çok sayıda yerde çalışma imkanı bulunmaktadır. Özel güvenlik görevlilerinin çalışma alanları oldukça fazla ve bu doğrultuda da ihtiyaç oldukça fazladır.

İŞKUR ÜZERİNDEN YAYIMLANAN TÜM ‘GÜVENLİK GÖREVLİSİ’ İLANLARINA ERİŞMEK İÇİN: https://bit.ly/2JOebWK adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir