İşkur İş İlanları

İŞKUR’da İlan Edilen Memur Kadroları: Gümrük, İdari İşler, Danışma ve Büro

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarını Kamuilanlari.com olarak sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza İŞKUR’da ilan edilen memur kadrolarını derledik. 

Türkiye geneli farklı şehirlerde faaliyet gösteren özel sektör firmaları ile kamu kurumları tarafından yayımlanan bu alım ilanlarında yer alan; memur kadrolarını ve bu kadrolar için açıklanan kontenjan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

İŞKUR üzerinden ilan edilen ve başvuru süreci devam eden memur alımları 8 farklı branşta gerçekleştirilecek. 

Toplam 538 personel alım ilanının yayımlandığı Türkiye İş Kurumu üzerinde en fazla alım Büro Memuru kadrosuna olacak. En az alımlar ise 1’er kişilik kontenjanlarla Dış Ticaret, Gümrük ve Sağlık Memuru kadrolarına olacak.

İlan metinlerinde yer alan diğer kontenjan detayları ise şu şekilde;

Kadro Kontenjan Detayları

Büro Memuru (Dış Ticaret) kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 1

Büro Memuru (Genel) kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 491

Büro Memuru (İdari İşler) kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 5

Danışma Memuru kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 22

Diğer Sağlık Personeli(Sağlık Memuru) kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 1

Gümrük Memuru kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 1

Üretim Planlama Memuru kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 13

Yurt Yönetim Memuru kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 4

BAŞVURU KOŞULLARI

Kamuilanlari.com olarak haberimizin başında söz konusu personel alım ilanlarının hem kamu kurumları hemde özel sektör firmaları tarafından ilan edildiğini aktardık. 

Bu durumdan dolayı ilanlara başvuru şartları oldukça farklılık gösteriyor. Aynı kadro için bile firmalar çok farklı özellikler talep edebiliyorlar. Bu çerçevede ilanlara başvuruda bulunacak adaylar bu koşulları aşağıda aktarıyoruz.

Adayların başta Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması şartlarını sağlamaları gerekiyor. Bu koşullara ek olarak ayrıca adaylardan her pozisyon için ayrı ayrı belirlenen öğrenim şartını sağlanması,iyi derece bilgisayar bilmesi, firmaların belirlediği yaş aralığında olunması ve 18 yaşından büyük olunması, Ofis programlarına hakim olması, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olması, Varsa deneyim ve sertifika şartlarına haiz olmaları talep ediliyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlanlara başvuru işlemleri kurumlar yada firmaların belirledikleri şekillerde yapılacak. Bunun için adaylar ya İŞKUR üzerinden yada firmaların verdikleri iletişim bilgileri üzerinden şahsen başvuruda bulunacaklar. 

İlanlara Ulaşmak için: Öncelikle aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın. Açılan sayfada meslek adlı bölümü bulun. Yukarıda hangi kadro için başvuru yapacaksanız o kadronun adını yazın ve ara butonuna basın. 

İŞKUR İş İlanları Sayfasına Ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir