İşkur İş İlanları

İstihdam Garantili Aylık Maaş İle İŞKUR İş ve Meslek Edinme Kursları

Türkiye İş Kurumu üzerinden işsiz vatandaşlara yönelik sadece iş ilanları yayımlanmıyor. İŞKUR üzerinden adaylara meslek eğitimi alabilecekleri kurs ilanları da duyuruluyor. 

Bu ilanlardan en çok arananlardan bir tanesi de İstihdam Garantili Meslek Edinme Kursları. 

İşverenler tarafından yayımlanan bu kurslar ile aranan mesleklerde vasıflı personel yetiştirilmesi sağlanmış oluyıor. Bu kapsamda yayımlanan MEK ilanlarını liste halinde sizlere aktarıyoruz.

KURS İLAN LİSTESİ

İstihdah Garantili Meslek Edinme Kursları için yayımlanan duyurularda 12 farklı şehir için ilan bulunuyor. Bu şehirlerde bulunan il merkezleri ile ilçelere yapılacak alımlarda çok sayıda meslek grubunda kurs ilanı bulunuyor. 

İşte söz konusu kurs ilanlarının yayınlandığı şehirler.

Denizli, Samsun, Batman, Giresun, Iğdır, Mardin, Tokat, Van, Sinop, İstanbul, Ankara, İzmir ve Şanlıurda. Bu kurs ilanları ayrıca bu şehirlerin ilçelerine de yapılacak. 

AÇILAN MESLEKLER

İstihdam Garantili Mesleki Eğitim kurslarına başvuruda bulunacak adaylar için yayımlanan kurslarda yer alan meslekler şunlar;

Siber Güvenlik Uzmanı, Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Trikotajcı/Endüstriyel Örmeci, Giysi Tadilatçısı, Kesimci (Konfeksiyon), Dokuma Konfeksiyon Makineci, Çağrı Merkezi Elemanı, Satın Alma Görevlisi, Siber Güvenlik Uzmanı, Bilgisayar Oyunları Programcısı, Kurumsal Kaynak Planlama Uzmanı, Dokuma Konfeksiyon Makineci, Petrokimya Üretim Elemanı, Bilgi Güvenlik Uzmanı, Bulut Bilişim Uzmanı, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama Elemanı, Dokuma Konfeksiyon Makineci, Garson (Servis Elemanı) 

BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR üzerinden ilan edilen meslek edinme kurslarına başvuruda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Ancak başvuruda bulunmadan önce adayların Meslek Edinme Kusları için belirlenen başvuru koşullarının tamamına haiz olmaları gerekiyor. 

Bu başvuru koşulları ilandan ilana farklılık göstermeyen her kurs için ortak olan koşullardır. 

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, Yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak, İşverenin aradığı özel şartları taşımak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, Emekli olmamak.

KURSİYERLER NE KADAR ÜCRET ALIRLAR

Söz konusu kursiyer alım ilanlarına başvuru yapan ve başvuruları kabul edilen adaylara günlük hesaba ücret ödenir. 

Bu ödemeler vatandaşların durumlarına göre değişmekte olup en az 30 TL olarak ödenir. Kursiyerlere katılan vatandaşlara ise en fazla günlük 50 TL ödeme yapılır. 

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

İŞKUR Mesleki Eğitim Kurslarına ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayacaklar. Daha sonra görseldeki gibi Kurs Türü bölümünden İstihdam Garantili MEK bağlantısını seçecekler ve ara butonuna basacaklar. 

İŞKUR İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kurslarına başvurular İŞKUR Müdürlüklerinden veya hizmet birimleri aracılığıyla yapılır. 

İlanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir