İşkur İş İlanları

İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursu: Yazılım Geliştiricisi ve Sistem ve Ağ Uzmanı,

Türkiye İş Kurumu üzerinden devam eden çok sayıda kurs programı bulunuyor. Özelliklerine ve sunduğu imkanlara göre değişen bu kurs programlarından bir tanesi de Mesleki Eğitim Kursları. 

Mesleki Eğitim Kursları iki farklı şekilde adaylara sunuluyor. Birinci kurs İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kusları ikinci kurs türü ise İstihdam Garantisiz Mesleki Eğitim Kursu. 

Kamuilanlari.com olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza İstihdam Garantili olarak açılan MEK kursunu sizlerle paylaşıyoruz. 

İSTİHDAM GARANTİLİ MESLEK KURSU

İŞKUR üzerinden ilan edilen Mesleki Eğitim Kursu sadece Ankara Çankaya için yayımlandı. 3 farklı meslek türünden açılan kurs türünde şu meslek dalları için alımlar yapılacak. 

Kurs Açılan Meslek Dalları: Yazılım Geliştiricisi, Sistem ve Ağ Uzmanı, Kurumsal Kaynak Planlama Uzmanı. Kurslara katılan vatandaşlara kendi durumlarına göre en az 30 TL en fazla ise 50 TL prim ödeniyor. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İŞKUR’da ilan edilen istihdam garantili Mesleki Eğitim Kurslarına başvurular için bazı koşullar bulunuyor. Her kurs için ortak bu şartlar mesleklere göre değişiklik göstermiyor. İşte İŞKUR’da yer alan o başvuru şartları

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, Yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak, İşverenin aradığı özel şartları taşımak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, Emekli olmamak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

MEK için başvuru yapacak adaylar İŞKUR aracılığıyla başvurularını kuruma bildirecekler. İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları için adaylar bulundukları il veya ilçelerdeki İŞKUR Müdürlüklerine, İŞKUR Hizmet Birimlerine gidebilirler. 

Kurs ilanlarına ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın, açılan sayfada kurs türü bölümünü MEK İstihdam Garantili olarak seçin ve Ara butonuna basın.

MEK Kurs İlanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir