İşkur İş İlanları

Kadınlara ve Erkeklere Aylık Maaş İle İŞKUR İş Kursları: Hasta Bakım Elemanı, Web Tasarımcı, Büro ve İlk Yardım Elemanı

Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza kamu kurumları ve özel sektör firmaları aracılığıyla yayımlanan ilanları aktarıyoruz. 

Bu haberlerimizin yanında siz okuyucularımıza ayrıca İŞKUR üzerinden işsiz vatandaşların iş ve meslek sahibi olmaları adına yürütülen kurs programlarını da aktarıyoruz. 

Bu çerçevede yeni gün itibairyle ilan edilen tüm kurs ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR MESLEK KURSLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel kurs ilanlarında onlarca meslek grubu için ilan bulunuyor. Hem kadın adayların hemde erkek adayların başvuru yapacağı meslek gruplarının bulunduğu kurslar çeşitli alanlarda uygulanıyor. 

Peki İŞKUR kursları hangi alanlarda vatandaşlara duyuruluyor? İşte yanıtı;

* Mesleki Eğitim Kursları

* Girişimcilik Eğitim Programları

* İşbaşı Eğitim Programları

* Toplum Yararına Programlar

ÇOK SAYIDA ŞEHİRDE KURS İLANI YAYIMLANDI

Türkiye geneli faaliyet alanı bulunan özel sektör firmaları yayımladıkları duyurular ile kursiyer alımları yapacaklarını duyurdular. Kursiyer alım ilanlarında yer alan meslek grupları ise şu şekilde;

1. Meslek Grupları 

İlk Yardım Eğitmeni, Kurumsal Kaynak Planlama Uzmanı, Sekreter, Web Tasarımcısı, Sistem ve Ağ Uzmanı, Siber Güvenlik Uzmanı, Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı, Mikrodenetleyici Programcısı, Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı, İşletmeci, Aşçı Yamağı (Çırağı), Sağım İşçisi (Makine İle), Çeyiz Ürünleri Hazırlama Elemanı, Sert Çekirdekli Meyve Yetiştiricisi, Çoban/Sürü Yönetim Elemanı (Büyükbaş Hayvan), Meyve Ağaçları Budamacısı, Domates Yetiştiricisi, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı, Ayakkabı Finisajcısı, El Nakışçısı,

2. Meslek Grupları

Kadın Dış Giysileri Dikim Elemanı, Örtüaltı Sebze Yetiştiricisi (Seracı), Kadın Giyim Modelist Yardımcısı, Örtüaltı Sebze Yetiştiricisi (Seracı), Alçı Şekillendirici ve Kalıpçı, Ekmek Ustası, Makrome Örgücü, Örtü ve Minder Dikişçisi, İç Giyim Konfeksiyon MakineciTutkallı Hamur Çiçek Yapımcısı, Rölyef (Kabartma) Sanatları Yapımcısı, Okul Öncesi ÖğretmeniMüşteri Hizmetleri Görevlisi/Asistanı, Çini İşlemecisi, Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi, Çocuk Bakıcısı/Çocuk Bakım Elemanı.

KURSLARA KİMLER KATILABİLİR?

İŞKUR aracılığıyla sağlanan kurslara katılmak için vatandaşların sağlamaları gereken şartlar bulunuyor. Ancak bu şartlar her kurs programına göre değişiyor. Genel başlıkları ile bu şartlar şunlar;

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, Yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak, İşverenin aradığı özel şartları taşımak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, Emekli olmamak.

AYLIK ÜCRET

Kurslara katılan adaylara verilen en düşük ücret günlül 20 TL, en yüksek ücret ise günlük 80 TL. Mesleki eğitim kurslarında bu tutar 30 TL ile 50 TL arasında değişir. İEP Kurslarında ise en düşük ücret işsizlik maaşı alanlara 38 TL olarak yapılır, öğrencilere 53 TL, normal vatandaşlara 77 TL ve geleceğin meslekleri için 85 TL günlük yevmiye verilir. 

BAŞVURU SÜRECİ

Kurslara başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılabilir. Bunun için detaylı bilgiler İŞKUR Müdürlüklerinden elde edilebilir. 

Kurslar için TIKLAYINIZ (Açılan sayfada hiçbir alanı doldurmadan Ara butonuna basın)

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir