İşkur İş İlanları

Kamu ile Özel Sektöre 56 Bin 555 İş İlanı: Alım Yapılacak Meslek Grupları

Kamu kurum ve kuruluşlar ile özel sektör firmaları İŞKUR üzerinden yayımladıkları ilanlar ile çok sayıda personel alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Haftalık olarak siz okuyucularımıza toplu halde aktardığımız İŞKUR İş İlanları’nda güncel ilan sayısı 56 bin 555. Bu ilanlarda onlarca meslek grubu için personel alım ilanı bulunurken alımlar Türkiye geneli yapılıyor. 

56 BİN 555 İŞKUR İŞ İLANI

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla adaylara duyurulan ilanlarda yer alan ve başvuru süreci devam eden meslek grupları ile alım yapılacak personel sayısı bilgilerini paylaşıyoruz. 

En Fazla Alım İlanına Sahip 5 Meslek Grubu

İŞKUR üzerinden personel alımı için firmalar ve kurumlarca yayımlanan ilanlarda yer alan ve ilan sayısı ile dikkat çeken meslek grupları şunlar;

Beden İşçisi (Genel) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 10132

Temizlik Görevlisi kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 2722

Satış Danışmanı / Uzmanı kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 2490

Turizm Ve Otelcilik Elemanı kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 2478

Garson (Servis Elemanı) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 2423

BU KADROLARIN DIŞINDA

Yukarıda yer alan kadroların dışında diğer talep gören meslek grupları ve yayımlanan ilan sayısı detayları şu şekilde;

Makineci (Dikiş) 1792, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 1027, Konfeksiyon İşçisi 790, Reyon Görevlisi 772, Ön Muhasebeci 702, Güvenlik Görevlisi 699, Büro Memuru (Genel) 636, Kasiyer 622, Aşçı 542, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 539, Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı) 524, Ayakçı (Tekstil) 450, Bulaşıkçı (Stevard) 449, Şoför-Yük Taşıma 446.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında adayların dikkat etmesi gereken belli başlı şartlar bulunuyor. Bu şartlar genel başlıkları ile şunlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, firmaların belirlediği öğrenim şartını sağlamak, deneyim şartı varsa o koşula haiz olmak, firma veya kurumların talep ettiği yaş aralığında bulunmak, kamu kurumlarının ilanları için KPSS şartı varsa onu sağlamak, sertifika, belge veya mesleki özelliklere haiz olmak. 

İLANLARA NASIL ULAŞILIR?

Kamu İlanları olarak aşağıda sizlere İŞKUR İş İlanları sayfasına ulaşacağınız bağlantıyı verdik. Bu bağlantı üzerinden kendinize göre özellikler ile arama yapabilir ve ilanları görüntüleyebilirsiniz.

Aramalarınızı; bulunduğunuz şehre göre, meslek gruplarına göre, kamu veya özel sektör durumuna göre daraltabilirsiniz.

İŞKUR İş İlanları Sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir