İşkur İş İlanları

Kamu Kurumlarınca Gün İçinde Yayımlanan Memur ve İşçi Alım İlanları

Devlet kurumları yeni gün içinde çok sayıda kadroda personel alımı için ilan yayımladılar. 

Çoğunluğu belediye başkanlıkları tarafından ilan edilen bu alımlara dair tüm kadro, kontenjan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

HANGİ KURUMLAR İLAN YAYIMLADI?

Nisan ayının ortasına yaklaştığımız şu günlerde memur yada kamu işçisi alımı yapacağını duyuran ve alım kurumlar ile bu kurumlara yapılacak personel sayısına dair detaylar;

Gümüşhacıköy Sulama Birliği işçi alımı, Kırıkkale Üniversitesi Engelli İşçi alımı, Kırıkkale Üniversitesi Eski Hükümlü işçi alımı, Antalya Emniyet Müd. Terörle Mücadelede Yaralanan İşçi alım ilanı, Aydın Kuyucak Belediyesi 22 işçi alım ilanı, İstanbul Beyoğlu Belediyesi 13 işçi alım ilanı, Zonguldak İl Özel İdaresi işçi alım ilanı, Erzurum Palandöken Belediyesi 3 işçi alım ilanı, Bursa Belkar (belediye birimi) işçi alım ilanı, Çanakkale Hizmet Grupları işçi alım ilanı, Antalya Kemer Belediyesi  işçi alım ilanı, Mersin Büyükşehir Belediyesi işçi alım ilanı, Bilecik Bozüyük belediyesi işçi alım ilanı. 

Bu kurumların yanında İŞKUR kamu grubu personel alım ilanları sayfasında DSİ, Emniyet Müdürlükleri gibi kurumlar memur ve işçi alım ilanları yayımladılar. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. Bu başvuru koşulları alım yapılacak kadro ile alım yapacak kuruma göre değişiyor. 

İlan metinlerine başvuruda bulunacak tüm adayların öncelikle Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. Tüm pozisyonlar için ortak olan bu koşulların sağlanmasının ardından adayların adaylar kadrolar için belirlenen özel koşulları sağlayacaklar. 

Genel ve Özel Bu Koşullar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunması. Kamu haklarından mahrum bulunmamak, İlan metinlerinde yer alan açık kadrolara göre belirlene öğrenim şartını sağlamak. Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Kurum adaylardan KPSS puan şartı talep ediyorsa bu şartın sağlanması. 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlara başvurular şahsen yapılıyor. Diğer kurumlarda adayların şahsen veya diğer yöntemlerle (elektronik, İŞKUR üzerinden) başvuru yapmalarını isteyebilirler. 

İlanlara dair detaylar;

İŞKUR üzerinden TCDD, DSİ, ETİ Maden, TÜLOMSAŞ, EGM, MEB gibi kurumların ilanları için TIKLAYINIZ

Gün içinde yayımlanan ilanlar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir