İşkur İş İlanları

Kamu ve Özel Sektör İçin İŞKUR’da 55 Bin 321 İş İlanı Yayımlandı

İŞKUR’da, kamu kurumları ve özel sektör firmalarının yayımladığı ilanların sayısı 55 bin rakamının üzerinde. 

Türkiye geneli 81 il için farklı kadrolarda personel alım ilanlarının bulunduğu duyurularda en çok işçi kadrosu için alımlar yapılacak. Yayımlanan bu ilanlarda ayrıca kamu kurumları için memur kadroları da bulunuyor. 

Onlarca meslek grubundan personel alım ilanının bulunduğu alımlarda yer alan meslek gruplarını ve ilanlara dair başvuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR İŞ İLANLARINA BAŞVURU

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını farklı yöntemlerle yapacaklar. Bu yöntem ise ilanı yayımlayan kurum yada firma tarafından belirleniyor. Bazı kurum ya da firmalar yayımladıkları ilanlarında başvuruların İŞKUR üzerinden elektronik olarak yapılmasını istiyor. 

Bunun yanında bazı firmalar ilanlarında adaylara telefon numarası bırakıp başvuruların o telefon numarasından randevu alınıp bizzat yapılmasını istiyor. Başvuların hangi yöntemle yapılacağını öğrenmek için adayların ilan metinlerini incelemeleri gerekiyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR aracılığıyla personel alımı yapacağını ilan eden her kurum ve her firma kendi başvuru koşullarına haiz olunmasını talep eder. 

Bunun için ilan metninde başvuru şartlarını adaylara aktaran kurum ve firmaların talep ettiği koşullar genellikle şöyledir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Bu şartların dışında adayların sağlamaları gereken öğrenim, deneyim, yaş ve sertifika gibi şartlarda bulunuyor.

ALIM YAPILACAK MESLEK GRUPLARI

İŞKUR’da halen yayımlanmış ilanlara başvuru yapacak adaylar için alım yapılacak meslek gruplarını ve alım yapılacak personel sayısına dair detayları sizler aktardık. 

En Fazla Alım İlanı Bulunan 13 Meslek Grubu

Beden İşçisi (Genel) 8817, Makineci (Dikiş) 2384, Temizlik Görevlisi 2381, Turizm Ve Otelcilik Elemanı 2206, Garson (Servis Elemanı) 2083, Satış Danışmanı / Uzmanı 1793, Kasiyer 985, Güvenlik Görevlisi 944, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 856, Konfeksiyon İşçisi 805, Ön Muhasebeci 777,  Reyon Görevlisi 669,  Aşçı 531.

Diğer Kadrolar

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 496, Şoför-Yük Taşıma 471, Ayakçı (Tekstil) 466 Büro Memuru (Genel) 461, Aşçı Yardımcısı 443, Bulaşıkçı (Stevard) 430, Paketleme işçisi 420, Dokuma Konfeksiyon Makineci 400, Elektrikçi (Genel) 386, Kalite Kontrolcü 358, Servis Komisi 353, Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı) 344 ,Plastik Enjeksiyon Üretim Elemanı 344, CNC Torna Tezgahı Operatörü 341, Ütücü 341, İmal İşçisi 337

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

İlanlara ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yazan işlemleri uygulayarak ilanlara ulaşabilirler. 

* İŞKUR İş İlanlarını aşağıda yer alan bağlantı üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

* Bu bağlantı üzerinden İŞKUR İş İlanları sayfasına ulaşır ve açılan sayfada arama yaparak ilanları görüntüleyebilirsiniz.

* Bunun için meslek adını yazarak, şehre göre arama yaparak arama alanını daraltabilirsiniz.

Kamu İlanları olarak sizlere duyurduğumuz İŞKUR İş İlanları için TIKLAYINIZ

İŞKUR İş İlanları Sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir