İşkur İş İlanları

Kamu ve özel sektöre toplam 1285 temizlik personeli alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bugün 1 kamu kurumunun ve 402 özel kurumun personel alım ilanını yayınladı. İŞKUR’un açık iş ilanları kategorisinde yayınlanan temizlik iş ilanlarına göre, 57 şehirde temizlik personeli alımı yapılacak. 

Toplamda 1285 temizlik personeli alımı yapılacağını duyuran İŞKUR, kamuda temizlik işlerinde görev yapmak isteyen adayların en az ilköğretim, özel sektörde istihdam edilmek isteyen adayların ise her bir ilanda öğrenim şarttı farklı olmak üzere en az okuryazar olmaları gerektiği vurgulandı.

Özel sektörde temizlik personeli alımı yapan bazı temizlik şirketleri, kullandığı ekipmanlara göre daha yüksek maaş alacağını, dış cephe cam temizleme işlerinde çalışacak olan temizlik personellerin en az 2 bin 750 ile 3 bin 500 TL arasında değişen ücretlerde istihdam edileceklerini, yayınlamış oldukları ilanlar içeriğinde belirtti.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Tüm adaylar öncelikli olarak İŞKUR’a kayıtlı olmaları, herhangi bir kurumdan emekli olmamış olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, Devlet güvenliğine karşı suç işlememiş olmaları, Türkiye vatandaşı olmaları ve ilan içeriğinde belirtilen özel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

HANGİ ŞEHİRLERDE TEMİZLİK PERSONELİ ALINACAK?

Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Balıkesir, Tekirdağ, Konya, Bursa, Adana, Kırşehir, Denizli, Kayseri, Bursa, Muğla ve Kocaeli olmak üzere toplamda 57 şehirde temizlik personeli alımı yapılacaktır.

İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

İş başvuruları en yakın İŞKUR şubelerinden veya İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden e-devlet şifresi ile giriş yapılarak online yapılacaktır. Kamu iş ilanları ve özel sektör iş ilanlarını görüntülemek, adaylardan istenilen başvuru şartlarını, işverenin çalışanlara sunduğu sosyal hakları öğrenmek için öncelikli olarak buraya tıklayınız.

Belirtilen linki tıkladığınızda, Türkiye genelinde temizlik personeli alımı yapan kamu kurumlarının ve özel sektör kurumlarının illere göre yayınlanmış 402 sayfalık iş ilanları görüntülenir. Bu sayfalardan kendinize uygun iş ilanlarının üzerini tıklayabilir ve başvuru ekranı üzerinden e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Başvuru sonuçlarını ise yine e-devlet sayfanızdan takip edebilir ve sonrasında belirtilen işveren iletişim numaralarından randevu talep edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir