İşkur İş İlanları

Kamuya 3 Binden Fazla TYP Personeli Alınıyor: İl İl TYP İşçi İlanları

Devlet kurumları, Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları ilanlar ile Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. 

Yeni hafta başında yayımlanan TYP Personel alım ilanlarına dair tüm bilinmesi gereken ayrıntıları sizlere aşağıda detayları ile aktarıyoruz.

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

TYP kapsamında yayımlanan personel alım ilanları geçici işçi statüsünde oluyor. Bu ilanlar farklı şehirlerde bulunan kamu kurumlarına ve bu kurumların alt birimlerine yapılıyor. Taşeron işçi sisteminin kaldırılmasının ardından kurumların oldukça ilgi gösterdiği bu ilanlar her gün yenileniyor.

Bu kaspsamda yeni hafta başında farklı illerde bulunan kamu kurumlarına çok sayıda personel alımı yapılacağı duyuruldu. İlanlarda yer alan bilgilere göre alımlar aralarında İstanbul ve İzmir’in de bulunduğu 8 farklı şehirde yapılacak. 

Alım Yapılacak Şehirler

Yayımlanan ilanlara göre TYP personeli alımı yapılacak olan 8 şehir şunlar; İstanbul, İzmir, Osmaniye, Rize, Bilecik, Şanlıurfa, Zonguldak, Muş

TYP PERSONEL ALIMI KADROLARI

Yukarıda yer alan 8 farklı şehirde bulunan kamu kurumları ile bu kurumların alt birimlerine yapılacak alımlar
belli başlı kadrolara yapılacak. 

TYP ile alınan personellerin görevlendirileceği alanlar; Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Erozyon engelleme çalışmaları.

TYP PERSONELİ ALIMI YAPAN KURUMLAR

Geçici statüde TYP ile işçi alımı yapacak olan kurumların bazıları şunlar;

Belediye başkanlıkları, il ilçe müftülükleri, il orman işletmeleri, il çalışma müdürlükleri, il ilçe sağlık müdürlükleri, il ilçe milli eğitim müdürlükleri, adliyeler, hastaneler, kaymakamlıklar, valilikler.

TYP İLANLARINA BAŞVURU YAPACAK ADAYLARDAN TALEP EDİLEN KOŞULLAR

TYP işçi alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan standart olan şartlaır karşılamaları isteniyor. Bu şartlar her kadro için geçerli olup adaylardan özel koşullar talep edilmiyor. Bu koşullar;

TYP işçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR’a üye olmanın yanı sıra adayların  18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

TYP İLANLARINA BAŞVURU

TYP ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını İŞKUR’un web sayfası üzerinden elektronik olarak yada İŞKUR Müdürlükleri, Hizmet Birimleri aracılığıyla şahsen yapacaklar. 

İŞKUR İLANLARINI İNCELEMEK İÇİN

İŞKUR üzerinden yayımlanan TYP ilanlarına ulaşmak ve başvuruda bulunmak için;

* Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden TYP İş İlanları Arama sayfasını açın. Açılan bu sayfada hiçbir bölümü doldurmadan direkt Ara butonuna basarsanız tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca açılan sayfada isterseniz şehir yazan bölümde kendi şehrinizi seçerek arama yapabilirsiniz. Kendi şehriniz için ilan varsa arama sayfasında çıkar, arama bulunamadı yazarsa o şehir için ilan yok demektir. 

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

TYP personel alım ilanlarından anlık haberdar olmak için bizleri takip edin. 

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir