İşkur İş İlanları

Kamuya En Az Lise Mezunu Memur, İlkokul Mezunu Kamu İşçisi Alımı İçin İlanlar Yayımlandı

Kamu kurumlarına memur ve işçi alımı için yeni günde çok sayıda kurum tarafından ilanlar yayımalandı. İŞKUR üzerinden yayımlanan bu personel alım ilanlarında en az ilkokul mezunu adaylar arasında kamu işçisi en az lise mezunu adaylar arasından ise memur alımları yapılacağı duyuruldu. 

Bu kapsamda gün içinde memur veya kamu işçisi alımı yapacağını duyuran kamu kurumlarının listesi, alım yapılacak kadrolara dair bilgiler ve ilanlara başvuruların nasıl yapılacağını sizlere aktarıyoruz. 

ALIM YAPACAĞINI AÇIKLAYAN KURUMLAR

KPSS şartı olmadan yayımlanan bu personel alım ilanlarını yayımlayan kurumların listesi aşağıda. Bu kurumlar yayımladıkları ilanlarında memur, işçi, geçici işçi alımı yapacaklarını ilan ettiler. Alımlarda ayrıca normal, engelli, eski hükümlü personel alımlarının da olacağı ilan edildi. 

Kasrik Belediyesi, Kumçatı Belediyesi, Avanos Öğretmenevi, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Çankırı Yapraklı Belediyesi, Isparta Sütçüler Belediyesi, Tekirdağ Kapaklı Belediyesi, Bartın Ulus SYDV, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon Çarşıpazar Belediyesi.

KADRO BİLGİLERİ

Söz konusu kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan kadro bilgilerinde memur kadrolarına ofis memuru, büro memuru, öğretmen, eğitmen, tekniker, teknisyen ve çeşitli kadrolarda personel alımları yapılacağı bildirildi. İlanlarda yer alan işçi kadroları için ise saha personeli, beden işçisi, temizlik işçisi, çeşitli meslek gruplarında deneyimli işçiler, şoför gibi pozisyonlar bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu alım ilanlarının büyük bir kısmı kamu kurumlarına bağlı birimlerce, kadrolarında eksik bulunan birimlere yapılıyor. Bu yüzden başvuru koşulları değişkenlik gösteriyor. Bu koşulları ise Kamu İlanları olarak sizlere aşağıda aktarıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

İLANLAR İÇİN ÖNEMLİ UYARI

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların en çok dikkat etmeleri gereken nokta başvuru süreci. Bazı belediyeler ve kurumlar başvuru süreçlerini 1 veya 2 günlük sürelerle belirleyebiliyor. Bu durum adayların dikkatinden kaçarsa mağduriyetler yaşabiliyor. 

Gün içinde yayımlanan ilanlara ulaşmak için; TIKLAYINIZ

İŞKUR belediye personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir