İşkur İş İlanları

Kamuya TYP İle Yüzlerce Güvenlik, Personel ve İşçi Alınıyor! Ekim 2019

Ekim ayının girmesi ile farklı şehirlerde bulunan kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanlarında öne çıkan kurum ise Milli Eğitim Bakanlığı oldu. 

Eğitim döneminin başlaması ile okullarda bulunan personel açığını gidermeyi amaçlayan MEB çeştili uygulama alanlarında çok sayıda personel alımı yapacağını duyurdu. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla adaylara duyurulan TYP personel alım ilanları ile farklı il ve ilçelerden personel alımları olacağı bildirildi.

Bu çerçevede ilan yayımlayan kamu kurum ve kuruluşlarının bulundukları şehirlerin listesi şu şekilde;

TYP ile personel alımı yapılacak olan şehirler; Burdur, Tokat (çok sayıda ilçesi), İzmir, İstanbul (çok sayıda ilçesi), Afyonkarahisar (çok sayıda ilçesi), Kırıkkale (bazı ilçeleri)

ALIM YAPILACAK UYGULAMA ALANLARI

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi TYP personel alımları farklı uygulama alanlarından yapılıyor. Yukarıda yer alan iller için yayında olan TYP alımları aşağıda yer alan uygulama alanlarında olacak. 

* Çevre temizliği,

* MEB çevre düzenlemesi,

* MEB bakım onarım ve temizlik

* MEB Güvenlik

BAŞVURU KOŞULLARI

Kamu kurumlarında TYP kapsamında görev almak isteyen vatandaşların sağlamaları gereken başvuru koşulları şunlar;

İlanlara başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken ilk koşul Türk vatandaşı olmak. İkinci koşul ise İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması. Bu iki şartın yanında adayların kamu haklarından mahrum olmamaları ve görevli düzenli yapmaya engel sağlık sorunlarının bulunmaması gerekiyor. Bu şartlara ek olarak adayların 18 yaşından büyük olmaları, emekli veya dul aylığı almıyor olmaları, açıköğretim fakülteleri hariç öğrenci olmamaları isteniyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlanlar için başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını yaşadıkları şehirlerdeki il ve ilçelerdeki İŞKUR Müdürlükleri ile İŞKUR Hizmet Birimlerine yapacaklar. İlanlara ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantıya tıklayın hiçbir alanı doldurmayın ve direkt ara butonuna basın.

İŞKUR TYP ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir