İşkur İş İlanları

KPSS Puanıyla ya da KPSS’siz Kamu Grubu, TYP ve Belediye Personeli Alım İlanları

Bilindiği üzere çok sayıda kamu kurumu personel alımlarını artık Türkiye İş Kurumu üzerinden adaylara duyuruyor. 

Bu kapsamda KPSS puan sıralaması esasına göre ya da KPSS puan şartı olmadan personel alım ilanı yayımlayan kurumlar çeşitli pozisyonlarda personel alımı yapıyorlar. 

Bu Bağlamda;

Kamu kurum ve kuruluşları ile bu kurumların alt birimlerine kamu personeli alımı için yayımlanan ilanları sizlere aktarıyoruz. Bu ilanlara yeni hafta başından itibaren başvuruda bulunabilirsiniz.

İŞKUR KAMU KURUMU PERSONEL ALIM İLANLARI

Kamu kurumları personel alım ilanlarını İŞKUR’dan üç farklı şekilde duyuruyorlar.

Birinci Kategori: Bu kategoride yayımlanan personel alım ilanları Kamu Grubu Personel Alım İlanları. Burada yayımlanan ilanlar genellikle İl Emniyet Müdürlükleri, TSE, Et ve Süt Kurumu, Bakanlıkların Alt Birimleri, Belediyeler, Üniversiteler, İl Özel İdare ve Sulama Birlikleri tarafından yayımlanan ilanlardan oluşuyor. 

İkinci Kategori: Bu kategori için yayımlanan ilanlar ise Kurum Dışı Personel Alım İlanları alanında adaylara duyuruluyor. Burada yayımlanan personel alım ilanlarının çok büyük bir kısmı belediye başkanlıkları, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ve bu kurumlara bağlı birimler tarafından yayımlanıyor. 

Üçüncü Kategori: Bu kategoride yayımlanan ilanlar ise Toplum Yararına (TYP) kapsamında adaylara duyuruluyor. Burada yayımlanan ilanlar onlarca kurum tarafından ilan ediliyor. Bu kurumların bazıları şunlar: adliyeler, hastaneler, okullar, il sağlık müdürlükleri, il orman müdürlükleri, belediyeler, müftülükler, valilikler, kaymakamlıklar, il özel idareleri, çeşitli kurumların il müdürlükleri. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumları ve devlet kurumlarının alt birimlerine yapılacak olan personel alımları için adaylardan çok sayıda genel ve özel koşul talep edilir.

Bu genel koşullar her aday için ortak olan koşullar olurken özel koşullar ise alımlar için belirleyici rol oynar. Bu genel ve özel koşullar ana başlıkları ile şunlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

İLAN DETAYLARI

İlanları tek tek incelemek için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Devlet Kurumlarına KPSS’li/KPSS’siz Noter Katibi, Memur, ve Kamu İşçisi Alım İlanı için TIKLAYINIZ

Valiliklere, Kaymakamlıklara, Belediye Başkanlıkları Personel Alımı Yapılıyor için TIKLAYINIZ

Belediye Personeli İlanları: Zabıta, Bekçi, Danışman, Büro Memuru ve İşçi için TIKLAYINIZ

Günlük 50 TL Cep Harçlığıyla İstihdam Garantili Meslek Edinme Kurs İlanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir