İşkur İş İlanları

KPSS Şartsız İlan Edilen İl İl Belediye Memuru ve Belediye İşçisi Alım İlanları

Belediye memuru ve belediye işçisi alımı için yayımlanan ilanlar haftanın son gününde yenilendi. 

Mart ayı sonunda yapılacak seçimler öncesi yayımlanan ilanlarda çok sayıda belediye başkanlığı onlarca pozisyon için personel alım ilanları yayımladı. 

Kamu İlanları olarak bizlerde bu alım ilanlarına ilişkin tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. Yayımlanan yeni belediye personeli alım ilanları, ilanlarda yer alan açık kadrolara genel bakış ve belediye personeli alımları için talep edilen koşullar.

BELEDİYE MEMURU VE BELEDİYE İŞÇİSİ ALIM İLANLARI

Türkiye geneli 81 şehirde bulunan belediye başkanlıklarından bazılar personel alımlarını İŞKUR üzerinden yapıyorlar. 

Bu çerçevede İŞKUR üzerinden belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanı kurumların listesi şu şekilde,

ALIM YAPACAĞINI İLAN EDEN BELEDİYE BAŞKANLIKLARI

23 şehir Belediye Başkanlığı ve Belediye Birimlerinin yayımladığı il il ve ilçe ilçe belediye memuru ile belediye işçisi alımları. Belediye memuru ve işçisi alımı yapacağını ilan eden kurumların listesi;

Diyabakır Kocaköy Belediye Başkanlığı, Tekirdağ EBSAN Belediye Birimi, İstanbul Beyoğlu Belediye Birimi, İzmir Biyotip ve Genom Merkezi, Kocaeli TÜBİTAK, İstanbul Kadıyköye Belediyesi, Burdur Yeşilova SYDV, Samsun Canik İmar, Şırnak Beytüşşebap Belediyesi, İzmir Tire Belediyesi, Muş Tarım Sanayi Belediye Birimi, Konya Doğanhisar Belediyesi, Samsun Canik Belediye Birimi, Antakya Kaş Belediye Birimi, Bursa Yeşil Yıldırım Belediye Birimi, Merin Mezitli Belediye Birimi, Mersin MUTİŞ Belediye Birimi, Ağrı Tutak SYDV Yalova SYDV, Tekirdağ Marmara Ereğlisi Belediye Birimi, İstanbul Üsküdar Belediyesi, Edirne Uzunköprü Belediyesi, Aydın Koçarlı Belediyesi, İzmir Tire Belediyesi, İzmir Çeşme Belediyesi, İstanbul Cankurtaran Öğretmenevi, Adana Karataş Belediyesi, Şırnak İl Özel İdaresi, Eskşehir Estram Hafif Raylı Sistemler Belediye Birimi ve Muğla Marmaris Belediyesi.

BELEDİYE PERSONELİ KADROLARI

23 belediye başkanlığı tarafından yayımlanan belediye personeli alım ilanlarında yer alan bazı kadrolar;

Alım ilanları çok geniş kapsamlı yayımlandığından dolayı onlarca kadroda personel alımları oluyor. Bu alımlarda yer alan açık kadrolar;

İşçi Kadroları

Beden işçisi, temizlik işçisi, büro işçisi, hasta bakım işçisi, garson, cankurtaran, aşçı, aşçı yardımcısı, iş makinesi operatörü, şoför, hizmetli, hademe, çöp kamyonu şoförü, çöpçü, saha işçisi, teknik personel, bakım işçisi, güvenlik, otopark görevlisi ve bunlara ek çok sayıda kadro

Memur Pozisyonları

Büro Memuru, Ofis Memuru, Evrak Memuru, Öğretmen, Eğitmen, Mühendis, tekniker, teknisyen, idari işler, yönetici kadrosu, halkla ilişkiler, muhasebe, vezne memuru.

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye personeli alım ilanları için talep edilen belli başlı başvuru koşullarını sizlere aşağıda aktarıyoruz.

”Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.” şartları bulunuyor. 

İLANLARA NASIL ULAŞIRIM?

Söz konusu belediye personeli alım ilanları Türkiye İş Kurumu’nun Kurum Dışı Kamu Personeli alım ilanları sayfası üzerinden duyuruluyor. Burada her belediyenin yayımladığı ilan metinlerine ulaşabilirsiniz. 

Bu ilanlara ilişkin tüm ayrıntıları haberimizin altında bulunan bağlantı üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

BAŞVURU ŞEKLİ SÜRECİ VE BİLİNMESİ GEREKENLER

Belediye Personeli alım ilanları için başvuru yapacak adayların bilmesi gereken en önemli husus başvuru süreci. 

Başvuru Sürecine Dikkat:

Çoğu belediye başkanlığı İŞKUR’dan yayımladığı ilanlarına 1 veya 2 günlük süreler veriliyor. Hatta bazı belediyeler başvuru sürecini aynı gün sabah 8.30’dan akşam 17.00’ye kadar belirliyor.

Başvuru Şekli:

Belediye memuru ve işçisi alımı için başvurular şahsen yapılıyor. Her belediye alım ilanında başvuru evrak listesi yayımlıyor. Adaylar bu evrak listesini hazırla ve belediyenin evrak bölümüne teslim ederek başvurularını yaparlar. 

İlanlara ulaşmak için kullanabileceğiniz bağlantı adresi TIKLAYINIZ

Belediye Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir