İşkur İş İlanları

KPSS’siz Kamu İlanlari: Lise Mezunu Devlet Memuru, İlkokul Mezunu Kamu İşçisi

KPSS şartı olmadan yayımlanan personel alım ilanları adaylar İŞKUR’un İş İlanları sayfasında bulunan Kurum dışı personel alımları bölümünde yayımlanır. Bu haberimizde de seçimlerin hemen öncesinde yayımlanan KPSS’siz Kamu İlanlari’nı sizler için derledik. 

* Bu kapsamda alım yapacak kurumların sıralı listesi,

* Alım yapılacak kadroların genel başlıkları ve

* İlanlara başvuruların nasıl yapılacağına dair detayları sizlere aktarıyoruz.

ALIM YAPACAK OLAN KURUMLAR

İŞKUR üzerinden yayımladıkları alım ilanları ile belediye personeli alımı yapacağını duyuran kamu kurumlarının il il sıralı listesi şu şekilde,

Eskişehir Tepebaşı Beleditesi, Balıkesir Erdek Belediyesi, Ankara Ahikent Belediye Birimi, TÜBİTAK, Ordu Ulubey SYDV, Burdur İl Özel İdaresi, Denizli Bekilli SYDV, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Alpubel, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Samsun Canik, Manisa Yunusemre SYDV, İstanbul Kartusaş Belediye Birimi, Burdur Salda Gölü Belediye Birimi, İzmir Tire Belediyesi, Bursa Yenişehir SYDV, Konya Emirgazi SYDV, İzmir Biyotıp Merkezi, İstanbul Kadıköy Belediyesi, Konya Doğanhisar Belediyesi, Kocaeli TÜBİTAK, Tekirdağ Belediye Birimi, Diyarbakır Kocaköy Belediyesi.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Belediye başkanlıkları, belediyelere bağlı birimler, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları, il özel idareleri, bakanlıklara bağlı kurumlar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan kurumlar şu pozisyonlarda personel alımları yapacaklar. 

Alımlarda en çok büro içi personel alımı yapılıyor. Büro Memuru, Büro İşçisi, Ofis Personeli, Hizmetli, Destek Personeli, Evrak Personeli, Muhasabe Personeli, İdari İşler Personelleri, Halkla İlişkiler Personelleri, 

İşçi kadrolarında ise alımlarda saha personelleri dikkat çekiyor. Temizlik personeli, inşaat personeli, çöpçü personeli, vasıfsız personel, beden işçisi, garson, vale, otopark görevlisi gibi kadrolardan alımlar yapılıyor. 

Bu kadroların dışında ayrıca Şoför, Güvenlik, Cankurtaran, Hayvan Bakıcısı, İş Makinesi Operatörü gibi kadrolara da personel alımları oluyor. 

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu alım ilanları için başvuruda bulunacak adaylardan talep edilebilecek genek koşulları paylaşıyoruz. Adayların başvuru koşullarını ilan metinlerinde yeniden incelemeleri gekiyor. Zira çok sayıda belediye başvurular için özel şartlar talep ediyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adaylar öncelikle aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilan metinlerine ulaşacaklar. İlanlara ulaşan kendilerine uygun ilanları tespit edecekler. O ilan için yayımlanan ilan metninde yer alan başvuru evraklarını derleyecek olan adaylar bu evraklar ile birlikte şahsen başvuruda bulunarak başvurularını yapacaklar. 

Belediye Personeli alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir