İşkur İş İlanları

KPSS’siz Kamu İşçisi ve 50 KPSS İle Memur İlanları: Şoför, Hizmetli, Teknik Personel

Kamu kurum ve kuruluşları, Türkiye İş Kurumu’nun ilan sayfası üzerinden ilanlar yayımlamaya devam ediyorlar. 

İŞKUR Kamu Grubu Personel Alım İlanları sayfası üzerinden yayımlanan ilanlarda çok sayıda kamu kurumuna personel alımı yapılıyor. Kamu kurumları ile kamu kurumlarına bağlı alt birimlere yapılan bu alımlar hem memur statüsünden pozisyonlarda hemde işçi kadrolarına yapılıyor. 

Memur ve işçi alımları için yayımlanan bu ilanları detayları ile sizlere aktarıyoruz. 

İŞKUR KAMU GRUBU PERSONEL ALIM İLANLARI

İŞKUR kamu grubu personel alım ilanları belediye başkanlıkları, il özel idareleri, emniyet müdürlükleri, üniversite rektörlükleri, bakanlıklara bağlı faaliyet gösteren alt birimlere yapılıyor. 

Bu ilanları yayımlayan kamu kurumları ile bu kurumların yayımladıkları ilanlarda yer alan açık kadroları sizlere genel hatları itibariyle aşağıda aktarıyoruz.

MEMUR YADA İŞÇİ ALIMI YAPACAK KURUMLAR

Memur ya da işçi alımı için İŞKUR’da ilan yayımlayan kamu kurumları şunlar;

Erzincan Üniversitesi İdari Ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Ağrı Belediye Başkanlığı, Taşköprü Sulama Birliği, Et Ve Süt Kurumu Genel Müd. Erzurum Et Kombinası Müdürlüğü, Ankara Şeker Fabrikası, Lüleburgaz Belediye Başkanlığı, Taşköprü Belediye Başkanlığı, Tüysüz Belediyesi, Biga Sulama Birliği, Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Emniyet Müdürlüğü 2.Kademe Amirliği, Samsun Emniyet Müdürlüğü, Sarıyahşi Öğretmenevi Ve ASO Müdürlüğü,

PERSONEL ALIMI YAPACAK OLAN KURUMLAR

Yukarıda yer alan kamu kurumlarının yayımladıkları ilanlarda yer alan açık memur ve işçi kadrolarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Traktör Şoförü, Beko Loder (Kazıcı – Yükleyici) Operatörü, Temizlik Görevlisi, Büro İşçisi, Destek Personeli (Yardımcı Hizmetler), Çiftçi (Tarla Ürünleri)(Zirai Sulamacı), Beden İşçisi (Genel), Elektrikçi (Genel), Taksi Şoförü, Boru Kaynakçısı

BAŞVURU KOŞULLARI

Memur ya da işçi olarak devlet kurumlarında çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. Bu koşullar tüm ilanlar, tüm kadrolar için geçerli olan genel başvuru koşulları ile alım yapılacak kadronun gerekliliklerine göre belirlenen özel başvuru koşullarından oluşuyor. 

Başvuru koşullarında adayların özel koşullara dikkat etmesi gerekiyor. Alımlar için ayırt edici olan koşullar onlar. Bu genel ve özel başvuru koşullarının ana başlıkları şunlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Özel şartlar ise KPSS’den talep edilen puan türünde asgari puana sahip olmak. Öğrenim şartını sağlamak, Varsa yaş ve deneyim koşullarına haiz olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Kamu personeli alımı için ilan yayımlayan kurumların yayımladıkları ilanlarda yer alan kadrolara başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR aracılığıyla yapacaklar. Ancak adayların başvurudan önce ilan metninde yer alan iletişim bilgilerinden kuruma ulaşmalarında fayda olacak. 

İLANLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN

İŞKUR’da yayımlanan kamu personeli alım ilanlarını görüntülemek için

* Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın ve İŞKUR iş ilanları arama sayfasına ulaşın.

* Açılan sayfada sağ tarafta yer alan bölümlerde İş Yeri Unvanı yazan kısmı bulun.

* Burada seçenekler arasında yer alan Kamu seçeneğini işaretleyin ve Ara butonuna basın.

İŞKUR Kamu Kurumu Personel Alım İlanlarına ulaşmak için resimli gösterim

İŞKUR’DA YAYIMLANAN İLANLARDAN HABERDAR OLUN

 İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir