İşkur İş İlanları

Mart Ayı İŞKUR Kamu Grubu Personel Alım İlanı (Memur ve Kamu İşçisi)

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarını Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza anlık olarak aktarıyoruz. Mart ayının girmesiyle güncellenen personel alım ilanlarında farklı kurumların yeni ilanları bulunuyor. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza İŞKUR Kamu Grubu Personel alım ilanları kategorisinde yayımlanan personel alım ilanlarını derledik. 

Bu çerçevede alım yapacak olan kurumlar, alım yapılacak kadrolar ve alım ilanlarına başvuruların nasıl yapılacağına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR KAMU GRUBU PERSONEL ALIM İLANLARI

İŞKUR Kamu Grubu Personel alım ilanları farklı kamu kurumları tarafından memur veya kamu işçisi kadroları için yayımlanıyor. Bu ilanların genelinde işçi alımları için adaylardan KPSS şartı talep edilmezken memur kadroları için adaylardan 60 KPSS puan şartı talep edilebiliyor. 

Bu alım ilanlarında alım yapılacak meslek türüne göre belirlenen özel koşullar etkili oluyor. İlanlara başvuruda bulunacak adayların bu özelliklere dikkat etmesi gerekiyor. 

ALIM YAPACAK KURUMLAR VE ALIM YAPILACAK KADROLAR

Mart ayı başı itibariyle başvuru süreci devam eden ilanları yayımlayan kamu kurumlarının listesi şu şekilde, 

DSİ 14.Bölge Müdürlüğü, Ozan Belediyesi, Erzincan Sol Sahil Sulama Birlik Başkanlığı, Lüleburgaz Belediye Başkanlığı, Gemerek Belediye Başkanlığı, Ağrı Belediye Başkanlığı, Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kültür Ve Turizm Bakanlığı, Ladik Akdağ Sulama Birliği, Mudanya Belediye Başkanlığı, Hatay İmar Sanayi Anonim Şirketi, Uşak Belediyesi, Yenipazar Belediye Başkanlığı

Hangi Kadrolarda Alımlar Yapılacak?

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi söz konusu alımlarda hem memur hemde kamu işçisi alımları yapılacak. Bu alımlar için alım yapılacak meslek grupları ise şunlar. 

Jeofizik Mühendisi, Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), Büro Memuru (Genel), Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), Hekim-Pratisyen(İşyeri Hekimi), Makam Şoförü, Yüzey (Asfalt-Beton) Kazıma Makinesi Operatörü, Sistem İşletmeni, Asfalt Plenti Operatörü, Büro İşçisi, Beden İşçisi (Temizlik), Proses İşçisi, Teknik Ressam, Sıhhi Tesisatçı, Çevre Koruma ve Kontrol Teknikeri, Ekskavatör(Kazıma Ve Yükleme) Operatörü, Su kanalı işçisi, Elektrik Teknikeri, Şoför-Yük Taşıma, Duvarcı.

BAŞVURU KOŞULLARI 

İlanlara başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken bazı başvuru koşulları bulunuyor. Genel hatlarıyla o başvuru koşulları;

Adayların sağlamaları gereken ilk koşul öğrenim şartı. Her ilan için belirtilen öğrenim şartını sağlayan adayların ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.  657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak şartlarını sağlamaları gerekiyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR Kamu Grubu Personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını iki şekilde yapabilirler. Adaylar başvurularını ya İŞKUR üzerinden yada ilanı yayımlayan belediye aracılığıyla şahsen yapacaklar. 

İŞKUR Kamu Grubu İş İlanları Sayfası için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli Alımı için yayımlanan ilanlar için bizleri takip edin.

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir