İşkur İş İlanları

Mayıs Ayının İlk TYP Personel Alım İlanları İŞKUR’da Yayımlandı

Mayıs ayının ilk günü itibariyle İŞKUR’da yayımlanan personel alım ilanları güncellendi. 

Yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. Alım yapılacak şehirler, ilan yayımlayan kurumlar, TYP ilanlarına başvuru koşulları ve TYP personel alım ilanlarına başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin detaylar.

TYP İLE PERSONEL ALIMI YAPILACAK ŞEHİRLER

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan bilgiler 4 farklı şehir için TYP işçisi alımı gerçekleştirilecek. 

Bu personel alımları Tunceli Çemişkezek, Ankara Keçiören, Tunceli Malazgir, Düzce Merkez ve Düzce Akçakoca, Yığılca, Cumayeri Gölyaka, Gümüşova ve Kaynaşlı il ve ilçelerinde yapılacak. 

TYP PERSONEL ALIMI YAPACAK KURUMLAR

Toplum Yararına Program kapsamında işçi alımı yapacağını ilan eden kamu kurumlarından bazılar şunlar; Orman İşletme Müdürlüğü, Köylere Hizmet Götürme Birliği, İlçelere bağlı Belediye Başkanlıkları, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Düzce Valiliği, İl Özel İdare Müdürlüğü

ALIM YAPILACAK TYP UYGULAMA ALANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak olan TYP işçi alımları belirli kriterler üzerinden yapılmakta. Bu bağlamda alım yapılacak işçi uygulama alanları sabit olup kurumlar bu alanlar arasından alım yapacakları alan için ilan yayımlarlar. 

Bu kapsamda yukarıda yer alan şehirlerde ve ilçelerde bulunan kamu kurumları 3 farklı alanda görevlendirmek üzere TYP personeli alımı yapacaklarını açıkladılar. 

İlanlara göre ilan yayımlayan kurumlar; Kamusal altyapının yenilenmesi, Çevre temizliği ve Ağaçlandırma alanlarında işçi alacaklar. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullarda önceden belirlenmiş olup kurumlar o şartlara göre alımlar yapıyorlar. İŞKUR’da yer alan bu başvuru koşullarının dışında kamu kurumları özel şart talep etmiyorlar.

İŞKUR’da ilan edilen ve kamu kurumlarının uyguladığı TYP işçi alımı koşulları;

TYP işçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR’a üye olmanın yanı sıra adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

BAŞVURULAR İŞKUR’A YAPILACAK

TYP ilanları için başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını İŞKUR’a bildirecekler. Bunun için adaylar internet üzerinden elektronik başvuru yönteminin yanı sıra İŞKUR Hizmet Birimlerine gidere şahsen başvuru yöntemini de seçebilirler. 

İLANLARA İŞKUR’DA ULAŞMAK İÇİN

Söz konusu personel alım ilanlarını İŞKUR’da görüntülemek isteyen adaylar, aşağıda yer alan bağlantıya tıklayacaklar ve açılan sayfada sadece Ara butonuna basacaklar. Bu sayede başvuruları devam eden tüm ilanlar görüntülenebilecek. Ara butonuna basmadan önce ise hiçbir alanı doldurmanız gerekmiyor.

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir