İşkur İş İlanları

MEB İŞKUR’dan TYP İle Okullara Güvenlik Görevlisi Almayacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, İŞKUR üzerinden Toplum Yararına Program kapsamında personel alımları yapılıyor. Bu kapsamda binlerce vatandaş MEB’in yayınlayacağı Güvenlik Görevlisi ilanlarını bekliyor. Bu konuda Eylül ayını bekleyenler için ilan henüz yayımlanmadı. 

Okulların açılmasına kısa bir süre kalmışken ilanın biran önce yayımlanmasını bekleyen adaylar için ise çok önemli bir iddia ortaya atıldı. 

İşte MEB TYP İle Güvenlik Görevlisi alımları için gündemde yer alan iddialar. 

OKULLARA GÜVENLİK ALIMI YAPILMAYACAK MI?

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı her yıl Türkiye İş Kurumu üzerinden çeşitli kadrolarda personel alımları yapar. TYP kapsamında yapılan bu alımlarda bakanlığa özel uygulama alanlarından personel istihdamı gerçekleştirilir. 

Halen Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan TYP açıklamalarında Milli Eğitim Bakanlığı’na dair iki uygulama alanı bulunuyor. Bu uygulama alanları Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması olarak açıklandı.

Bu bilgiler ışında bakanlığın 2019 yılında Türkiye İş Kurumu üzerinden TYP Güvenlik Görevlisi alımı yapmayacağı öne sürüldü. Gündem de yer alan iddialara göre bakanlık Güvenlik Görevlisi alım sürecini okul yönetimine devrederken okulların kendi imkanları ile TYP personeli alımı yapacağı iddia edildi. 

Kamuilanlari.com olarak konuya dair yapılacak her türlü açıklamayı, yayımlanacak tüm ilanları ve diğer detayları Telefon Uygulamalarımızla anlık olarak bildireceğiz. 

TYP İlanları Yayımlandığında veya Konuya Dair Açıklama Yapıldığında Anında Öğrenmek İstiyorsanız Uygulamamızı Telefonunuza İndirin

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com (ÖZEL HABER – AKTİF LİNK BAĞLANTISI OLMADAN KOPYALANAMAZ, ALINTILANAMAZ)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir