İşkur İş İlanları

MEB, Valilikler, Başsavcılıklar ve POMEM Merkezlerine TYP İle 3 Binden Fazla Personel Alınıyor

TYP personel alım ilanları yeni gün ile beraber güncellendi. Yayımlanan ilanlar arasında farklı şehirlerde bulunan devlet kurumlarına personel alımları olacağı bildirildi. 

İlanlarda yer alan detaylara göre alımlar farklı uygulama alanlarından olacak. 

Kamu İlanları olarak sizlere tüm bu TYP personel alım ilanlarına ilişkin bilinmesi gerekenleri aşağıda aktarıyoruz. İşte yeni gün ile yenilenen ve başvuru süreci devam eden TYP personel alım ilanları.

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında yayımlanan ilanlarda öncelikle dikkat edilmesi konulardan olan alım yapılacak şehirler. Ayrıca adaylar için dikkat edilmesi gereken bir diğer husus alım yapılacak kadrolar. İşte bu iki noktaya dair ayrıntılar şu şekilde,

Alım Yapılacak Şehirler

İŞKUR üzerinden yayımladıkları ilanlar ile belirli süreli TYP personel alımı yapacağını ilan eden kurumların bulundukları şehirler. Hatay, Amasya, Çanakkale, Eskişehir, Karabük, Kocaeli, Niğde, Yalova, Burdur, Elazığ, Ağrı ve İstanbul.

Alım Yapılacak Uygulama Alanları

Yukarıda bulunan şehirlerde yer alan kamu kurumlarının yayımladığı ilanlarda; alım yapılacağı açıklanan kadrolar. Çevre temizliği Kamusal altyapının yenilenmesi, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri Vadi ve dere ıslahı Erozyon engelleme çalışmaları.

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

Bilindiği üzere TYP personel alım ilanları çok sayıda kamu kurumu tarafından yayımlanıyor. İlanlar ayrıca bakanlıklar, bakanlıklara bağlı birimler, mahalli idareler, yerel yönetimler alım yapıyor. 

Bu Çerçevede;

İlan yayımlayan kurumlar; Polis Eğitim Merkezleri, Valilikler, Başsavcılıklar, MEB’e bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, İl Tarım Müdürlükleri, İl Çalışma Müdürlükleri, İl Orman İşletmeleri, İl Müftülükleri, Kaymakamlıklar, İl Özel İdareleri, Köye Hizmet Götürme Birimleri ve bu kurumlara ek çok sayıda kurum bulunuyor.

TYP İLANLARI İÇİN BELİRLENEN KOŞULLAR

TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlanması gereken şartlar standart olup İŞKUR üzerinden adaylara duyuruluyor. 

Kamu kurumları bu standart koşulların yanı sıra özel koşullar talep etmiyorlar. Peki bu standart koşullar neler? İşte o sorunun yanıtı;

TYP işçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR’a üye olmanın yanı sıra adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN

Söz konusu ilanlar için başvuruda bulunacak adayların tercih ettikleri başvuru yöntemi şahsen başvuru. Adaylar bulundukları il veya ilçelerde yer alan İŞKUR Müdürlüklerine giderek başvurularını şahsen yapıyorlar. 

İkinci bir yöntem ise İŞKUR’un internet sitesine üye olmak. Burada yayımlanan ilanları takip edecek adaylar başvurularını elektronik olarak yapabilecekler. 

İLANLARA ULAŞMAK

Söz konusu şehirlerde bulunan kamu kurumlarına başvuru yapacak aşağıda yer alan yöntemler yayımlanan ilanlara dair detayları görüntüleyebilirler. 

* Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden TYP İş İlanları Arama sayfasına ulaşacaksınız.

* Açılan bu sayfada hiçbir bölümü doldurmadan direkt Ara butonuna basarsanız tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz.

* Bunun dışında isterseniz şehir yazan bölümde kendi şehrinizi seçerek Ara butonuna basabilirsiniz.

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR TYP Personel Alım İlanları Yayımlandığı Anda Haberdar OImak İçin Bizleri Takip Edin

 İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir