İşkur İş İlanları

Nisan Ayının Yeni KPSS’siz Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanları Yayımlandı

Nisan ayının ilk günü itibariyle Türkiye İş Kurumuı üzerinden personel alım ilanı yayımlayan çok sayıda kurum bulunuyor. Bu kurumlar arasında belediye başkanlıkları, il özel idareleri, bakanlıklara bağlı birimler bulunuyor. 

KPSS şartsız memur alımlarının yapıldığı ilanlarda ayrıca en az ilkokul mezunu işçi alımları gerçekleştiriliyor. 

Belediyeler tarafından yayımlanan bu alım ilanlarının yayımlandığı şehirler, alım yapılacak kadrolar ve ilanlara dair tüm ayrıntılar Kamuilanlari.com olarak sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanları ile alım yapacak belediye başkanlıkları ve bulunduklar şehirler şu şekilde,

Diyarbakır Kocaköy Belediyesi, İstanbul Beyoğlu Belediyesi, Bahçelik Sulama Birliği Geçici İşçi Alımı, Çankırı Emniyet Müd. Terörle Mücadelede Yaralanan İşçi Alımı, Çanakkale Kent Hizmetleri personel alımı, Burdur İhtiyaç Maddeleri personel alımı, Kütahya Belde El Sanatları personel alımı, Sivas Sarkışla SYDV personel alımı, Kırşehir Akpınar SYDV personel alımı, Ankara Sinkent Geçici personel alımı, Yalova Sosyal Esenlik Sağlık personel alımı, Yalova Yebeltaş personel alımı, Manisa Besot Geçici işçi alımı. Kocaeli TÜBİTAK, Konya Doğanhisar Belediyesi, Samsun Canik Belediyesi, Mersin Belediye Birimi, Muğla Stratonikeia Kazı Başkanlığı, İstanbul Kadıköy Belediyesi, İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi, Bursa Yenişehir Belediyesi, Burdur Salda Gölü, İzmir Tire Belediyesi, Manisa Yunusemre SYDV, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Belediye Birimi, Denizli Bekili SYDV, Burdur İl Özel İdaresi, Ordu Ulubey SYDV, TÜBİTAK BİLGEM, Ankara Ahikent, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, 

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye Memuru ve Belediye İşçisi için alım ilanı yayımlayan belediyelerin ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. Her belediyenin kendisi tarafından belirlenen bu koşullar aynı kadrolar için bile farklılık gösteriyor. 

Bu Başvuru Koşulları

Memur veya işçi olarak kamuda çalışmak isteyen adayların tamamının ilan ve kadro farketmeksizin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel özelliklere haiz olmaları gerekiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

ALIM YAPILACAK KADRO BİLGİLERİ

Belediyeler ve belediye birimleri tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan açık kadrolar şunlar;

Büro memuru, büro işçisi, evrak personeli, vezne ve muhasebe memurları, bakım onarım işçileri, halkla ilişkiler personeli, idari işler personelleri, mühendis, Beden işçisi, inşaat işçisi, saha personelleri, hizmet sektörü işçileri, temizlik teknisyen, tekniker kadroları, şoför, güvenlik.

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan ilanlara  adaylar, ilgili belediyelere giderek şahsen başvuruda bulunacaklar. Bunun için belediyeler bir evrak listesi hazırlıyorlar. Bu listeyi hazırlayan adaylar başvurularını bu evraklarla birlikte yapacaklar. 

İLANLARA İŞKUR’DA ULAŞMAK

Söz konusu ilanlara İŞKUR’da ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirler. 

Belediye Memuru ve belediye işçisi alım ilanları için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir