İşkur İş İlanları

Noter Bünyesine En Az Lise Mezunu Katip Alımı İçin İlan Yayımlandı

Konya’da bulunan Konya 8. Noterliği İŞKUR üzerinden yayımladığı bir duyuru ile personel alımı yapacağını ilan etti. 

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında tek bir kadrodan personel alımı olacağı ve alımların da yetiştirilmek üzere yapılacağı açıklandı. 

Özel mesleki koşullar altında yayımlanan memur alım ilanında yer alan bilgileri sizlere aktarıyoruz. 

NOTER KATİBİ ALIM İLANI

Konya 8. Noterliği, Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımladığı bir duyuru ile Noter Katibi – Büro Memuru kadrosuna personel alımı yapacağını duyurdu. 

Belirli yaş, öğrenim ve mesleki koşullara göre yapılacak alımlara dair yayımlanan başvuru kılavuzunda yer alan o koşullar şu şekilde;

BAŞVURU KOŞULLARI

Noter Katibi alımı için yayımlanan personel alım ilanında adayların sağlamaları gereken ilk özellikler her personel alım ilanında ortak olan koşullardan oluşuyor. 

Bu koşullar arasında adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olması, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmması, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olması.

Noter Katibi alımları için ilan edilen bu başvuru koşullarının yanında ayrıca adayların sağlamaları gereken özel koşullar bulunuyor. 

Konya 8. Noterliği tarafından yayımlanan personel alım ilanında, noter katibi başvuruları için lise, önlisans veya lisans düzeyinden birinden mezun olunması gerektiği bildirildi. Adayların 18 yaşından büyük olması ve 28 yaşını tamamlamamış olmaları diğer özel koşul. Konya 8. Noterliği ilan metninde ayrıca adayların bilgiisayar kullanımlarının iyi olmasını ve F klavye kullanmasını istiyor. 

İlan için yapılan basın açıklamalasında alımların sadece erkek adayların başvuru yapabileceğini ilan etti. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Konya 8. Noterliği yayımladığı personel alım ilanına başvuru sürecinin 31 Ekim tarihine kadar devam edeceğini duyurdu. Adaylar bu tarihe kadar başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden adaylara bildirecekler. 

İlana ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir