İşkur İş İlanları

Özel Sektöre Makam Şoförü Alımı Yapılıyor: İlkokul, Lise ve Üniversite Mezunu

Özel sektör kurumları, İŞKUR üzerinden Makam Şoförü alımı için ilanlar yayımladılar. 

Türkiye geneli farklı şehirler için yapılacak olan bu personel alım ilanlarını sizler için derledik. Bu kapsamda yayımlanan tüm alım ilanlarını sizlere aktarıyoruz.

MAKAM ŞOFÖRÜ ALIM İLANLARI

Makam Şoförü alımı için ilan yayımlayan firmaların tamamı adaylardan farklı bir öğrenim şartı talep etmiş. Bazı firmalar ilan metinlerinde ilköğretim mezunu olmanınn yeterli olduğunu belirtirken bazı firmalar ise adayların en az önlisans mezunu olmalarını talep ediyorlar. 

Bu çerçevede yayımlanan ilanlarda en dikkat çeken koşul bu oldu. Bu koşulun yanında ayrıca adayların alım yapılacak şehirler için sağlamaları gerektiği koşullar bulunuyor. Makam Şoförü için yayımlanan bir ilanda yer alan koşulda İstanbul trafiğinde araç kullanabilmek, şartı bulunuyor. 

Tüm bunların yanında adaylardan talep edilen diğer başvuru koşulları ise şöyle;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Talep edilen kadro için gerekli sürücü belgesine sahip olmak, Firmalar tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, 

Ayrıca erkek adayların askerlik ile ilgili sorunlarının olmaması da Makam Şoförü alımlarında öne çıkan bir diğer koşul. 

ALIM YAPILACAK İLLER

Başvuru koşullarını sağlayan adaylar için halen başvuru süreci devam eden ilanların hangi şehirlerde yayınlandıklarını sizlere aktarıyoruz. 

Makam Şoförü için alım ilanı yayımlayan kurumların bulundukları şehirler; İstanbul, Kocaeli, Manisa, Antalya. Bu şehirler için yayımlanan ilanlarda toplam 7 personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Makam Şoförü alım ilanlarına dair bağlantı adresini sizlere aşağıda aktardık. İlanlara başvuru yapmak isteyen adaylar öncelikle bu bağlantı üzerinden ilanlara ulaşıp inceleyecekler. Başvuru koşullarını ve diğer talepleri sağlayan adaylar; Makam Şoförü alımı yapacağını ilan eden kurumun belirlediği şekilde başvurusunu yapacak. 

Başvurular iki şekilde olabiliyor. Firmalar ilan metinlerinde adres ve telefon numarası bırakıyor ve bu iletişim bilgileri aracılığıyla şahsen başvuru yapılmasını istiyor. Bunun yanında bazı firmalar başvuruların İŞKUR aracılığıyla yapılacağını ilan ediyorlar. 

Makam Şoförü ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir