İşkur İş İlanları

Polisevi ve Öğretmenevi Gibi Kamu Kurumlarına İşçi Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanları yeni gün itibariyle yenilendi. Yayımlanan personel alım ilanlarında Polisevi ve Öğretmenevi gibi kamu kurumlarına personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Yayımlanan bu alım ilanlarında işçi kadrosu için alım yapılacağı açıklandı. Öğrenim şartına göre değişen bu alımlara ilişkin tüm bilinmesi gereken ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

İŞKUR KAMU GRUBU PERSONEL ALIMLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına göre; İşçi kadroları için öğrenim şartı bulunmazken adaylardan alım yapılacak kadronun mesleki yeterliliklerini sağlamaları isteniyor. 

Bu çerçevede yayımlanan ilanlarda yer alan açık kadro bilgilerini sizlere aktarıyoruz.

KADRO KONTENJAN BİLGİLERİ

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında toplam 5 personel alımı yapılacağı açıklandı.

Bu alım ilanlarında KPSS için talep edilen taban puan şartı ise adayların en az 60 KPSS puanına sahip olması gerekmektedir.

Alım Yapılacak Kadrolar

Söz konusu alım ilanlarında yer alan kurumlar tarafından alım yapılacağı duyurulan kadrolar şu şekilde,

3 Garson, 1 Temizlik Görevlisi ve 1 Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı) .

Alım Yapacak Kurumlar

Şuhut Öğretmenevi, Güneysu Öğretmenevi ve Manisa Emniyet Müdürlüğü Polisevi

BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR üzerinden farklı kurumlarınca yayımlanan işçi alım ilanlarına başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Özel şartlar ise KPSS’den talep edilen puan türünde asgari puana sahip olmak. Öğrenim şartını sağlamak, Varsa yaş ve deneyim koşullarına haiz olmak

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yayımlanan memur ve işçi alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını ilan metninde yer alan yöntemle yapacaklar. Kurumların bazıları elektronik başvuru yapılmasını isterlerken bazıları ise şahsen başvuru yöntemi ile başvuru alacaklarını bildirdiler. 

İLAN DETAYLARI

İlanlara ulaşmak isteyen adaylar İŞKUR İş İlanları sayfasında yer alan kamu grubu personel alım ilanları ile tüm detaylara ulaşabilirler. 

İŞKUR İş İlanları Sayfası için TIKLAYINIZ 

NOT: Bağlantıya tıklayın, daha sonra açılan sayfa üzerinde iş yeri türü yazan yeri kamu olarak işaretleyip ara butonuna basın.

Kamu Grubu Personel Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir