İşkur İş İlanları

Seçim Öncesi 44 Bin 114 Personel Alım İlanı İŞKUR’da Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan memur, işçi ve memur personel alım ilanları gün aşırı güncelleniyor. Güncellenen bu ilanları siz okuyucularımıza Kamu İlanları olarak belirli aralıklarla duyuruyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamalarının ardından güncellenen ve bir günde 10 binden fazla ilan yayımlanan İŞKUR İş İlanları sayfasında; Mart ayının girmesiyle bu alımlara ek yeni ilanlar yer aldı.

İŞKUR’DA 44 BİN 114 ALIM İLANI YER ALIYOR

İŞKUR tarafından yayımlanan yeni personel alım ilanlarının  çok büyük kısmı özel sektör firmalarınca yayımlanıyor. 

Bu ilanlarda ayrıca kamu kurumları ve kamu kurumlarına bağlı farklı birimler tarafından yayımlanan kamu personel alım ilanları da yer alıyor. Memur kadrolarının dışında KPSS şartsız işçi alımlarının da yapıldığı ilanlara dair kadro bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. 

EN FAZLA ALIM YAPILAN MESLEK GRUPLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarını sizlere aktarıyoruz. Ancak bu alım ilanları tek bir kurum tarafından yayımlanan ilanlar değil. Bu kadro bilgileri o kadro için Türkiye geneli tüm firmalar tarafından yayımlanan sayıların toplamıdır. 

İşte En Fazla Alım İlanı Bulunan Pozisyonlar

En fazla alım ilanı bulunan beş meslek grubu arasında Beden İşçisi kadrosu listenin başında. Bu kadro için firmalar ve kurumlar 6546 alım ilanı yayımladılar. İkinci sırada bulunan Makineci (Dikiş) kadrosu için ise 2224 alım ilanı bulunuyor. Yaz aylarının gelmesiyle ön plana çıkan turizmde ise Turizm Ve Otelcilik Elemanı kadrosu için 2101 personel alım ilanı yer alıyor. Bunun yanında Satış Danışmanı / Uzmanı kadrosu için 1784 alım ilanı bulunurken 5. sırada 1678 alım ilanı ile Temizlik Görevlisi kadrosu bulunuyor. Altıncı sırada ise bin personeli üzerinde ki son kadro 1223 ilan ile Garson kadrosu. 

Diğer Pozisyonlar

Bu kadroların dışında en fazla alım ilanı bulunan diğer meslek grupları;

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 965, Güvenlik Görevlisi 960, Büro Memuru (Genel) 909, Kasiyer 804, Aşçı Yardımcısı 707, Reyon Görevlisi 581, Ön Muhasebeci 577, Konfeksiyon İşçisi 433, Aşçı 404, Beden İşçisi (İnşaat) 399, Cankurtaran 303, Şoför-Yük Taşıma 302, Overlok Makinesi Operatörü (Overlokçu) 301, İmal İşçisi 290, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 286, Perakende Satış Elemanı (Gıda) 283, Pazarlamacı 263, Elektrikçi (Genel) 261, Bulaşıkçı (Stevard) 257, Dokuma Konfeksiyon Makineci 256, CNC Torna Tezgahı Operatörü 255.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR’un web sayfası üzerinde yer alan ve yukarıda kadro detaylarını aktardığımız personel alım ilanlarına başvuru yapacaklar adaylar aşağıda yer alan bağlantıyı kullanarak İŞKUR İş İlanları sayfasına ulaşabilirler.

İlanlara ulaşan adaylar başvurularını yine İŞKUR üzerinden yapabililer. 

İlanlara ulaşmak için; https://goo.gl/8LnwSd (Bağlantıyı kopyalayın, internet tarayıcınıza yapıştırın ve enter tuşuna basın.)

İŞKUR İş İlanlarını Yakından Takip Etmek İçin Bizleri Takip Edin

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir