İşkur İş İlanları

ŞOK Market Personel Alım İlanları! 12 İlde Kasiyer, Reyon Görevlisi ve Market Elemanı alınacak

Ülkemizdeki 81 şehirde binlerce şubesi bulunan ŞOK’a İŞKUR üzerinden çeşitli alımlar yapılacak. Son olarak İŞKUR aracılığıyla yayımlanan ilanlarla 12 ilde kasiyer, reyon görevlisi ve market elemanı alımı yapılacağı belirtildi. İlana başvurmak isteyenler ise şimdi heyecanla ilanlar hakkında araştırma yapıyor. İşte güncel ŞOK işçi alım ilanları…

ŞOK PERSONEL ALIM İLANI

ŞOK Marketler Zincirinde görevlendirmek üzere personel alım ilanı İŞKUR’un resmi sitesinde yayımlandı. Aşağıdaki linke tıklayıp “İşyeri Ünvanı” kısmına ŞOK yazarak güncel ilanları görebilir, ardından İŞKUR üye bilgilerinizi girerek ilana başvuruda bulunabilirsiniz.

İŞKUR İLAN SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Açılan sayfada işyeri unvanı bölümüne “ŞOK” yazar “ARA” Butonuna basarsanız ilgili ilanlar önünüze gelecektir.

ŞOK BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR KAYDI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

İŞKUR iş arayanlar ile iş verenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır. Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta yada telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez.

İŞKUR İşveren olarak üye olmak için TIKLAYIN

İŞKUR iş arayan olarak kayıt olmak için TIKLAYIN

Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir. Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir.

İŞKUR’a Nasıl Kayıt Olurum?

İŞKUR’a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek.  Daha sonra karşınıza çıkan üyelik sözleşmelerini kabul etmeniz ve profil bilgilerinizi ( şifre, isim soyisim vb bilgileri ) eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu aşamayı kaydettikten sonra profilinizi oluşturursunuz. Bu alanda öğrenim durumunuz, özellikleriniz, eğitim durumunuz, iş aradığınız pozisyonlar vb bilgileri aşama aşama doldurur gerekirse word dosyası halinde özgeçmiş de ekleyebilirsiniz. Profil fotoğrafı eklemeniz de bu aşamada önerilir. Çünkü yapılan araştırmada profil fotoğrafı olanların iş bulma olasılıklarının daha fazla olduğu görülmüştür. Ardından İŞKUR size bir danışman atar ve işveren ile sizi yada işçi ile sizi buluşturmak için çalışmalarını devam ettirirler.

İnternet üzerinden İŞKUR’a üye olmak istemiyorsanız, bulunduğunuz şehirdeki en yakın İŞKUR İl Müdürlüğüne eğitim durumunuzu gösterir bir belge ile kayıt için başvuruda bulunmanız da seçenekler arasındadır. Burada bulunan görevli personel size kayıt işlemleri için yardımcı olacaktır.

İŞKUR’a Kayıt Olamıyorum?

İŞKUR web adresi ülkemizde en çok ziyaretçi alan sitelerden bir tanesidir. Bu yoğunluk çoğu zaman sistemsel bazı sorunları da beraberinde getirmektedir. Yeni üye olurken, yada daha sonra üyeliğinize giriş yapacağınız durumlarda hatalar alabiliyorsunuz. “Kişi bulunamadı ya da girmiş olduğunuz bilgiler sistemde kayıtlı olanlarla uyuşmamaktadır.” gibi sık sık karşılaşılan hatalar oluştuğu zaman daha sonra tekrar denemeniz önerilir. Ancak hatalar uzun süredir devam ediyorlar herhangi bir İŞKUR merkezine başvuru yapmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir